[edytuj autora]

Krzysztof Kotowski

Zdjęcie Krzysztof Kotowski
Ur.: 8 sierpnia 1966, Warszawa
zdjęcie

Krzysztof Kotowski urodził się 8 sierpnia 1966 roku w Warszawie, obecnie mieszka w niewielkiej wsi pod stolicą. Syn inżyniera i nauczycielki języka polskiego. Z wykształcenia jest psychologiem o specjalności - "resocjalizacja społecznie niedostosowanych". Ukończył ponadto podyplomową szkołę dziennikarską i właśnie jako dziennikarz pracował w radiu Solidarność (wcześniej był podziemnym działaczem NZS), a od 1991 roku w TVP. Był także swego czasu najmłodszym wydawcą-producentem takich tytułów jak Kawa czy herbata, Żyć Bezpieczniej, Żyć Skuteczniej, Forum Nieobecnych i wielu innych. Pracował dla redakcji Edukacyjnej, później dla porannych programów red. Społecznej. W 2003 roku ostatecznie odszedł z telewizji, przeniósł się z Warszawy na wieś i poświęcił się całkowicie pisaniu.

Jest także aktywnym melomanem i muzykiem (od 7 roku życia gra na fortepianie). Kotowski to wielbiciel, szczególnie fortepianowej, muzyki poważnej (ponoć za osobiste spotkanie z Chopinem dałby się ukrzyżować :-) , a także muzyki rozrywkowej - jako fan metalu progresywnego, szczególnie w wykonaniu skandynawskim (Pain of Salvation, Opeth, Nightwish), a także brytyjskiej grupy Anathema i austriackoamerykańskiej Deadsoul Tribe.

Jest autorem serii książek z pogranicza thrillera, political-fiction, a nawet science-fiction o dziennikarzu Adamie Kniewiczu i agentce tajnych służb Ultrze (Zygzak, Japońskie cięcie, Marika, Serwal) i obecnie - Obława. Seria świetnie przyjęta przez Czytelników, a także krytykę zaowocowała jego czołową pozycją wśród polskich pisarzy powieści sensacyjno-kryminalnych. Obok Marka Krajewskiego jest najlepiej sprzedającym się autorem tego typu literatury w Polsce. Autor sam o sobie mówi - Nie kandyduję do nagrody Nobla, ani nie wypinam piersi do orderów. Chcę dawać Czytelnikom rozrywkę na jak najlepszym poziomie. To wszystko.

Oficjalna strona: www.krzysztofkotowski.pl

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Przeciętna sprawa
Dyskusja do książki "Kapłan"
Dość średnia ta książka. Nie robi na mnie wrażenia ani pomysł, ani warsztat. Uważam, że jest dość odtwórcza.
Dodał: sinnerman Dodano: 11 III 2011, 09:43:04 (ponad 9 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
05 IX 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

15 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają