[edytuj autora]

Gillian Flynn

Zdjęcie Gillian Flynn
Gillian Flynn pochodzi z Kansas City. Jest córką profesora akademii filmowej i nauczycielki czytania. Nie dziwi zatem fakt, iż wybrała pracę krytyka telewizyjnego i recenzowała filmy dla magazynu „Entertainment Weekly”. Dzięki tej pracy miała możliwość obcowania z wieloma gwiazdami filmowymi oraz odwiedzania planów zdjęciowych największych produkcji. W jej dziennikarskiej karierze zdarzały się również mniej atrakcyjne zajęcia, jak np. praca dla dziennika handlowego „Workforce”. Gillian jest absolwentką Uniwersytetu Stanu Kansas i posiada tytuł magistra dziennikarstwa zdobyty na uniwersytecie „Northwestern”. Obecnie żyje w Chicago, gdzie pisze swą drugą powieść.
Druga powieść już została napisana i wydana oryginalny tytuł brzmi "Dark Places"

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Zawsze uważałam, że mogłabym popełnić morderstwo doskonałe. Ludzie, których łapią, to ci, którzy nie mają wystarczająco dużo cierpliwości, którym nie chce się planować."
Dodał: Miravelle Dodano: 07 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Dobrze jest mieć mężczyznę, dla którego można gotować, w wieku czterdziestu paru lat jest to odpowiednik jeżdżenia rowerem przed domem ładnego chłopaka w podstawówce."
Dodał: Miravelle Dodano: 07 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Znałem Amy jedynie siedem lat, ale nie mogłem wrócić do życia bez niej. Ponieważ miała rację: nie mogłem wrócić do przeciętnego życia. Wiedziałem to, zanim powiedziała pierwsze słowo na ten temat. Już wyobrażałem sobie siebie ze zwyczajną dziewczyną z sąsiedztwa-i wyobraziłem sobie, jak opowiadam tej zwyczajnej kobiecie historię Amy, mówię o tym do czego się posunęła, by mnie ukarać i by do mnie wrócić. Już widziałem jak ta słodka i pospolita dziewczyna bąka coś nieciekawego, w stylu:O,nieeeee, o Bożeeee, i wiedziałem, że jakaś cząstka mnie patrzyłaby na nią i myślała: Ty nigdy dla mnie nie zamordowałaś. Nigdy nie wrobiłaś mnie w morderstwo. Nie wiedziałabyś nawet, jak zacząć to, co zrobiła Amy. To niemożliwe, by ci aż tak na mnie nie zależało.Rozpuszczony synek mamusi, który jest we mnie, nie potrafiłby odnaleźć spokoju z tą normalną kobietą, i wkrótce ona przestałaby być normalna, byłaby kimś poniżej jego poziomu."
Dodał: Miravelle Dodano: 07 VIII 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Kupiłam sobie tą książkę na święta mama przez to dostawała szału bo zamiast pomagać to w każdej wolnej chwili otwierałam "ostre przedmioty" i czytałam. Pierwsza myśl jaka przyszła mi kto mógł zabijać to właśnie matka bohaterki nie pozwalałam dopuścić...
Dodał: mana Dodano: 04 XII 2010, 14:51:19 (ponad 9 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.33
Liczba głosów: 3

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: mana
04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)

Statystyki pisarza

4 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają