[edytuj autora]

Anna Szepielak

Zdjęcie Anna Szepielak
Z zawodu nauczycielka, z zamiłowania literatka i nienasycona, choć kapryśna czytelniczka. Ukończyła filologię polską na WSP w Krakowie, choć marzyła, by studiować w Wyższej Szkole Teatralnej. Nie zdała jednak egzaminów wstępnych, dzięki czemu łączy teraz przyjemne z pożytecznym, zasiewając ziarno literatury pięknej na „ugorach młodych umysłów”. Prywatnie - jest introwertyczką i domatorką, otwartą jednak na ludzi; po prostu zwykłą kobietą „z zaścianka”, która nie przepada za hałasem wielkiego świata. Na co dzień lubi czytać literaturę, przy której ”dusza się śmieje”, a za literacką mentorkę uważa Elizę Orzeszkową. „Zamówienie z Francji” to jej debiut powieściowy. Wcześniej publikowała jedynie teksty i poradniki z zakresu oświaty oraz opowiadanie w internetowym czasopiśmie Szafa. Od wiosny 2010 roku prowadzi internetowy blog literacki Zaściankowe pisanie (www.kobietazasciankowa.bloog.pl). Jest także recenzentką wydawnictwa Amea.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Trendy są dobre dla osób, które nie maja poczucia własnej wartości i bezmyślnie idą tam, gdzie im się każe"
Dodał: marzyciel Dodano: 15 IV 2015 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Byliśmy naiwni jak dzieci - pomyślała z pewnym zdziwieniem. - Wkraczaliśmy w życie z głowami pełnymi marzeń, z jakąś głupią wiarą, że nasze plany się spełnią. Że gdy się bardzo chce i uczciwie pracuje, można coś w życiu osiągnąć. A tymczasem... puste konto, stary samochód i brak perspektyw.
Nie tak to miało wyglądać! - myślała rozgoryczona. - Jeszcze dziesięć lat temu miałam tyle planów, chciałam być szczęśliwa w swoim fachu, doceniona. Moja rodzina miała być szczęśliwa i mieliśmy być zawsze razem... Ech""
Dodał: marzyciel Dodano: 31 V 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Gdy się mieszka w wielkim mieście i kupuje wszystko w plastikowych torebkach, butelkach i opakowaniach, człowiek zapomina, że jedzenie może mieć smak i zapach bez tych wszystkich przypraw, którymi staramy się dodać aromatu sztucznemu jedzeniu. No i bez tego cholernego glutaminianu!
- Mamusiu, jesteś genialna! - wymamrotała z pełnymi ustami. - Czuję się, jakbym wróciła do lat dziecinnych."
Dodał: marzyciel Dodano: 31 V 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: shczooreczek
28 XI 2010 (ponad 10 lat temu)

Statystyki pisarza

9 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają