Kup książkę [edytuj książkę]

Młyn nad Czarnym Potokiem

Wiecznie nieobecny mąż, chorowite dziecko, codzienna rutyna – dla Marty to aż nadto. Monotonne i w gruncie rzeczy samotne życie w stolicy coraz bardziej ją przygnębia. Kiedy dowiaduje się, że musi zorganizować zjazd familijny, na którym pojawią się także goście z Ameryki, początkowo nie jest zachwycona. Wkrótce jednak zrozumie, że właśnie tego potrzebuje. Powrót do rodzinnego miasteczka, spotkania z dawnymi przyjaciółmi i zwariowanymi krewnymi, przeglądanie pamiątek pozostawionych w starym młynie, a przede wszystkim magia wspólnego gotowania pomogą jej odetchnąć pełną piersią. Przy okazji Marta odkryje pewną skrzętnie skrywaną tajemnicę rodzinną…

Anna J. Szepielak snuje swoją opowieść niespiesznie, pozwalając czytelnikowi rozsmakować się w historii serwowanej niczym najlepsze danie według domowej receptury swoich bohaterek. A z wielbicielami gotowania dzieli się kilkoma przepisami na potrawy codzienne i świąteczne!
Anna J. Szepielak – Małopolanka z urodzenia, Kobieta Zaściankowa z wyboru. Tak zwany wielki świat woli oglądać z bezpiecznej odległości. Uwielbia gorzką czekoladę, słodką kawę i literaturę, przy której „dusza się śmieje”. W księgarni czeka, aż książka do niej przemówi okładką, szelestem kartek i... zapachem. Odbiera otaczający świat bardzo intensywnie — niektórzy twierdzą nawet, że także szóstym zmysłem. Z zawodu jest nauczycielką i bibliotekarką, choć kiedyś marzyła, by studiować
w Wyższej Szkole Teatralnej. Zadebiutowała powieścią „Zamówienie z Francji”, opublikowała także
teksty z zakresu oświaty, opowiadanie w czasopiśmie „Szafa” oraz teksty publicystyczne na jednym z regionalnych portali. W Wydawnictwie „Nasza Księgarnia” ukazała się jej powieść „Dworek pod Lipami”.
Prowadzi blog autorski: http: // annajszepielak.blogspot.com.

http://ksiegarniaatena.osdw.pl/ksiazka/Szepielak-Anna-J-/Mly...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Byliśmy naiwni jak dzieci - pomyślała z pewnym zdziwieniem. - Wkraczaliśmy w życie z głowami pełnymi marzeń, z jakąś głupią wiarą, że nasze plany się spełnią. Że gdy się bardzo chce i uczciwie pracuje, można coś w życiu osiągnąć. A tymczasem... puste konto, stary samochód i brak perspektyw.
Nie tak to miało wyglądać! - myślała rozgoryczona. - Jeszcze dziesięć lat temu miałam tyle planów, chciałam być szczęśliwa w swoim fachu, doceniona. Moja rodzina miała być szczęśliwa i mieliśmy być zawsze razem... Ech""
Dodał: marzyciel Dodano: 31 V 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Gdy się mieszka w wielkim mieście i kupuje wszystko w plastikowych torebkach, butelkach i opakowaniach, człowiek zapomina, że jedzenie może mieć smak i zapach bez tych wszystkich przypraw, którymi staramy się dodać aromatu sztucznemu jedzeniu. No i bez tego cholernego glutaminianu!
- Mamusiu, jesteś genialna! - wymamrotała z pełnymi ustami. - Czuję się, jakbym wróciła do lat dziecinnych."
Dodał: marzyciel Dodano: 31 V 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-10-12417-3
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: KrystynaCzerniga
30 I 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają