[edytuj autora]

Alice Hoffman

Zdjęcie Alice Hoffman
Jedna z najpoczytniejszych powieściopisarek amerykańskich. Ma na swoim koncie dwadzieścia jeden powieści, dwa zbiory opowiadań i osiem książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków i doczekały się ponad stu zagranicznych wydań. Na podstawie jednej z jej powieści pt. "Totalna magia" powstał film z Sandrą Bullock i Nicole Kidman w rolach głównych. "Gołębiarki" zostały uznane za najważniejsza książkę w jej dorobku.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Najwięcej płacze ten, kto ma do tego najmniej powodów"
Dodał: wegg Dodano: 29 IX 2009 (ponad 11 lat temu)
+1 0


"Jest prawdą, że uczucie można stracić równie szybko, jak je znaleźć, i dlatego niektórzy upierają się, by listy pisać atramentem. Jakże łatwo potrafią wyparować nawet najsłodsze słowa, by potem znowu znaleźć się na papierze pod dyktando impulsu i zauroczenia. Co za nieszczęście, że miłości nie można nauczyć lub wytresować jak foki lub psa. Przypomina natomiast grasującego wilka, ma własny rozum i upiera się przy swoim, nie zniechęcona poczynionymi szkodami. Taka miłość może zmienić ludzi w kłamców i oszustów, tak jak teraz w przypadku Betsy. Powiedziała Ericowi, że musi się przebrać, ale to nie wełniany niebieski kostium, który włożyła na obiad u Boba Thomasa, sprawił, że zrobiło się jej słabo w przegrzanym mieszkaniu."
Dodał: savor Dodano: 12 III 2009 (ponad 12 lat temu)
0 0


"dziadek zawsze mu powtarzał, że miłość nigdy nie zjawia się grzecznie, pukając do drzwi jak życzliwa sąsiadka, żeby ją wpuścić. Raczej chwyta człowieka w pułapkę, kiedy najmniej się tego spodziewa, kiedy nie jest przygotowany na atak i nawet najbardziej uparty osobnik, choćby nie wiadomo jak zatwardziały i wiarołomny, nie ma wyboru i musi się poddać, kiedy taka milość wpada z wizytą."
Dodał: savor Dodano: 12 III 2009 (ponad 12 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Miravelle
26 XII 2015 (ponad 5 lat temu)

Statystyki pisarza

7 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają