Kup książkę [edytuj książkę]

Odnowa

Jeszcze nie dodano opisu do tej książki. [dodaj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 11 III 2024, 21:27:45 (4 miesięcy temu)
0 0
"Odnowa" to kolejny poradnik słynnej dr Sophie Mort. Tym razem autorka zgłębia przed czytelnikiem tajniki związane z nawykami i podejmowaniem decyzji - tak, aby już więcej nie "utykać" w tym, co nie jest dla nas dobre.

Bardzo podoba mi się styl Sophie. Czułam się w czasie lektury tak, jakbym nie czytała zwykłego poradnika, a bardziej jakbym rozmawiała z sympatyczną i profesjonalną ekspertką, która z ogromnym zaangażowaniem i empatią stara się mi doradzić. Autorka pisze rzetelnie, ale bardzo jasno i klarownie, bez zbędnej naukowości. Wszelkie aspekty są tu opisane przystępnie, a łamanie literackiej "czwartej ściany" poprzez troskliwe zwracanie się wprost do czytelnika dawało mi dodatkowe poczucie, że nie jest to suchy tekst, a faktycznie coś wartościowego, co ma mi pomóc.

Rady dotyczące zauważania niekorzystnych nawyków i przerabiania ich na te przynoszące korzyści, motywacji do podejmowania decyzji czy walki z autosabotowaniem działań uznaje za bardzo trafne. Niektóre mnie bardzo zaskoczyły swoją treścią, inne znałam, ale z przyjemnością je sobie odświeżyłam perspektywą Soph. Autorka do każdego działu rozważań dołączyła przydatne ćwiczenia, które stanowią pierwszy krok w kierunku zmiany myślenia, ponadto to, co szczególnie istotne zostało wizualnie wyróżnione i powtarzane kilkukrotnie, dzięki czemu najistotniejsze niuanse łatwo zapamiętać.

To poradnik dający do myślenia i mobilizujący do działania. Ćwiczenia przynoszą wiele pozytywnych, wymiernych korzyści już w samym myśleniu, a w dalszej perspektywie praca nad nawykami jest o wiele łatwiejsza dzięki temu, co doradza dr Mort. Zdecydowanie warta uwagi książka, którą serdecznie polecam
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dezyderata
11 III 2024 (4 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają