Kup książkę [edytuj książkę]

Niewidzialna Wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły Wolny Zachód

W książce Niewidzialna wojna Robert Spalding, generał brygady Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w stanie spoczynku, ujawnia szokującą skalę infiltracji amerykańskich instytucji i zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA i całego wolnego świata ze strony Chin.

Media często sugerują, że to Rosja stanowi największe zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, ale prawdziwe niebezpieczeństwo czai się gdzie indziej. Podczas gdy rządzący są zdezorientowani i rozpraszają ich inne sprawy, Chiny z sukcesem toczą wojnę na sześciu frontach: gospodarczym, wojskowym, dyplomatycznym, technologicznym, edukacyjnym i infrastrukturalnym. Jest już prawie za późno, aby cofnąć te szokujące, choć nadal niewidzialne zwycięstwa.

Książka przełamuje schematy panujące w społeczeństwie a popularyzowane przez wielu ekonomistów, media i wszechmocny pieniądz. Odsłania rzeczywistość pustych fabryk, olbrzymiego deficytu handlowego z Chinami i chińskiej technologii wszechobecnej w każdym domu. Czy na pewno zdajemy sobie sprawę z daleko idących tego konsekwencji oraz faktu, że Chińska Republika Ludowa jest nadal kierowana przez Komunistyczną Partię Chin – a może to, że noszą garnitury od Armaniego a nie mundurki od Mao odwraca od tego naszą uwagę.

Zachodni politycy, wojskowi, korporacje i finansiści, działając po staremu i zakładając, że wojnę toczy się tylko za pomocą bomb i konwencjonalnej broni, nie rozpoznali w porę subtelnej gry, którą prowadzą Chiny. Ta strategia polega na autoryzowaniu stałego nacisku na kradzież, przymus, sabotaż gospodarczy i monopolizację infrastruktury na poziomie globalnym. Jej celem jest zwiększenie strefy wpływów Chin we wszystkich obszarach. Dziś kontrolując ekonomię, finanse, informacje o danych, produkcję, infrastrukturę i komunikację wygrywa się wojnę bez jednego strzału. Jeśli Chiny osiągną wszystkie swoje cele to rezultatem końcowym będzie to, że wolny świat zostanie pozbawiony wartości, które go ukształtowały przez wieki.

Robert Spalding przytacza i analizuje szokujące przykłady najbardziej olśniewających sukcesów wyfafinowanej taktyki Chin skierowanej na przejmowanie kontroli i wpływów bez uciekania się do agresji wojskowej. Dostarcza szokujących dowodów na niektóre z najbardziej genialnych taktycznych sztuczek zastosowanych przeciwko Stanom Zjednoczonym w dążeniu do wykreowania świata stworzonego bez demokratycznych wartości, jak m.in.:

- umieszczanie na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych Instytutów Konfucjusza, które służą do monitorowania i kontrolowania chińskich studentów w kampusach oraz do rozpowszechniania narracji komunistycznych wśród nieświadomych niczego amerykańskich studentów,

- oferowanie olbrzymich sum amerykańskim ekspertom zakładającym fundusze inwestycyjne, które przekierowują technologię do Chin,

- podpisanie trzydziestoletniej umowy ze Stanami Zjednoczonymi, która umożliwia Chinom dostęp do pokojowej technologii nuklearnej i otwiera drzwi do amerykańskiego nuklearnego know-how.

Troską Spaldinga nie jest jedynie to, że Ameryka może stracić swoją pozycję na arenie miedzynarodowej, ale przede wszystkim fakt, że Komunistyczna Partia Chin ma fundamentalną odrazę do wszelkich prawnych zabezpieczeń, których Ameryka udziela wszystkim swoim obywatelom. KPCh konsekwentnie kreuje świat, w którym te prawa nie obowiązują. Jeśli natychmiast i zdecydowanie nie zareagujemy by chronić naszą gospodarkę, nasze bezpieczeństwo, nasze instytucje i naszą wolność, to obce totalitarne państwo będzie wkrótce monitorować nasze życie i nasze myśli.

Spalding pokazuje w jaki sposób pomimo wszystkich doznanych strat Stany Zjednoczone i reszta wolnego świata mogą jeszcze walczyć i wygrać tę wojnę.

Źródło: https://jedenswiat.pl/literatura-faktu-historia/20-niewidzia...

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Jeden Świat
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-89632-84-6
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Pablos323a
06 VIII 2023 (4 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają