Kup książkę [edytuj książkę]

Magiczne drzewo. Berło

"Magiczne drzewo" stanowi jedną z najbardziej znanych serii książek dla starszych dzieci i młodzieży w Polsce. Andrzej Maleszka zdobył dzięki niemu ogromną popularność, a przy okazji zachęcił sporą liczbę Czytelników do zajrzenia do książki. "Berło" stanowi już dziesiątą część i podobnie jak poprzednie, nieustannie zachwyca każdego, kto po nią sięgnie.

Poprzednie części nosiły tytuły: "Czerwone krzesło", "Tajemnica mostu", "Olbrzym", "Pojedynek", "Gra", "Cień smoka", "Świat ogromnych", "Inwazja". Cała historia zaczyna się w momencie, kiedy burza powala na ziemię olbrzymi, stary dąb. Jak się później okazało, nie było to zwykłe drzewo. Ludzie wykonali z niego bardzo wiele przedmiotów, z których każdy zachował cząstkę magicznej siły. Kolejne książki opowiadają o innej przygodzie bohaterów z wykorzystaniem nowego przedmiotu, na jaki się natknęli. W dziewiątej części zdobywają berło, dające władzę nad ludźmi i przedmiotami. To potężna siła, która nie może wpaść w nieodpowiednie ręce.

Groźni przestępcy postanawiają porwać berło, na dodatek tworząc strasznego robota w celu pozbawienia świata elektryczności. Powoli zaczynają gasnąć światła, urządzenia przestają pracować, a Kuki, Gabi, Blubek i mówiący piec starają się ruszyć w pościg za złoczyńcami. Trudno jednak znaleźć robota, który w razie potrzeby potrafi zamienić się w chłopca!

"Berło" mimo, że jest już kolejną częścią przygód bohaterów wciąż zachwyca młodego Czytelnika. Akcja rozgrywa się w szybkim tempie i potrafi wciągnąć nawet najbardziej oporne na czytanie dziecko. Postacie są ciekawie zarysowane i wzbudzają w nas od razu wielką sympatię. Historie pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że samemu zaczyna się marzyć o podobnych przygodach. Być może to właśnie "Magiczne Drzewo" stanie się pierwszą samodzielnie przeczytaną książką Twojej pociechy?

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-240-4920-2
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Germka
15 VII 2023 (8 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają