Kup książkę [edytuj książkę]

Po jej odejściu

Liv mieszka w Sandefjord w Norwegii. Jest zwyczajną, samotną matką, która próbuje wiązać koniec z końcem. Nigdy nie powiedziała synowi o sekretach, które w sobie nosi ani o życiu, jakie wiodła przed tym, jak go urodziła. Zrobi wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo.

Gdy Anastasia przeprowadza się z Rosji do Mediolanu, by pracować jako modelka, jej życie ulega całkowitej zmianie. Jest bogata. Ludzie jej pożądają. Ale pokazy na wybiegach mają swoją mroczną stronę: skąpane w słońcu włoskie pałace, przyjęcia z dużą ilością alkoholu, organizowane przez wpływowych mężczyzn. Wkrótce zrobi wszystko, żeby uciec.

Selma pracuje w Oslo jako reporterka. Prowadzi dochodzenia w sprawie skandali w branży modowej, ale nikt nie chce opublikować jej artykułu. Wtedy w Sandefjord znika kobieta. A Selma odkryje największą historię w swoim życiu…

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 04 VII 2023, 22:32:31 (rok temu)
0 0
"Po jej odejściu" to historia, w której poznajemy trzy kobiety: Liv, samotna matka, chroniąca za wszelką cenę syna przed sekretami ze swojej przeszłości; Anastasia, robiącą niezwykłą karierę modelka, poznająca ciemną stronę świata bogactwa i wpływowych mężczyzn; Selma, reporterka prowadząca dochodzenie w sprawie skandali w branży modowej. Trzy zupełnie różne światy, które połączą się w nieoczekiwany sposób...

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę w trakcie lektury, to świetne wyczucie i umiejętność autorki do tworzenia przestrzeni dla emocji swoich bohaterów. Uczucia kipią z kart książki, są silne i wyraziste, odczuwa się je nawet po zakończeniu lektury, co bardzo sobie cenię.

Fabuła intryguje i przyciąga uwagę, elektryzuje niewiadomymi, zachęca do odkrycia prawdy. Pomimo, iż szybko odkryłam jeden z ważniejszych elementów finalnych wyjaśnień, to i tak docieranie do okoliczności ukazanych zdarzeń było pasjonujące, a każdy kolejny element układanki satysfakcjonował, potwierdzając moje trafne przypuszczenia. Całość jest misternie utkana i przemyślana, a przy tym porusza wiele poważnych i trudnych tematów, jak wykorzystywanie i poniżanie kobiet, przedmiotowe traktowanie, uzależnienia, czy choroby i niepełnosprawności. Mamy tu więc nie tylko wciągający thriller, ale i przestrzeń do refleksji w szczególnie klimatycznej oprawie.

Niepokojąca, a jednocześnie bardzo przyciągająca i zajmująca książka. Polecam wszystkim fanom thrillerów!
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-8280-768-4
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
13 VI 2023 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają