Kup książkę [edytuj książkę]

Echa przyszłych dni

"Echa przyszłych dni" to pierwszy tom sagi "Podróż wołyńska", który opowiada o losach członków rodziny Stawińskich i ich ukraińskich sąsiadów mieszkających w wiosce nieopodal Łucka na Wołyniu. Książka ukazuje historie bohaterów w trudnych czasach, kiedy kłamstwa, intrygi, sekrety i nieodwzajemnione miłości bledną w obliczu wojny i wzajemnych urazów.

W 1933 roku Helena Stawińska rodzi martwe dziecko, co jest pierwszym z wielu wydarzeń, które położą się cieniem na losach jej rodziny i wszystkich jej członków. Mąż Heleny, Zygmunt, w gniewie na akuszerkę, nie bacząc na nic, w środku nocy wyrzuca ją na mróz. Ten akt gniewu będzie mieć poważne konsekwencje, które wprowadzą wiele zamieszania i zakłopotania w życie rodziny Stawińskich oraz ich ukraińskich sąsiadów zamieszkujących wieś w pobliżu Łucka w dawnym województwie wołyńskim. W miarę upływu czasu, kłamstwa, intrygi, sekrety, nieodwzajemniona miłość, przegapione szanse i wzajemne urazy będą ujawniane, a jednocześnie narastające problemy będą stopniowo pogłębiać trudności.

Wybuch wojny dodatkowo komplikuje sytuację, wywołując antypolskie nastroje na Wołyniu i działania ze strony Ukraińców, którzy będą stanowić zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa rodziny Stawińskich. Bohaterowie będą musieli stawić czoła tym wyzwaniom i uczyć się radzić sobie z trudnymi sytuacjami, a także rozpoznawać, kto jest ich przyjacielem, a kto wrogiem. W tej niebezpiecznej i pełnej niepewności sytuacji będą musieli zjednoczyć siły, by przetrwać i zachować swoje życie.

O książce

Niezwykle poruszająca historia o sekretach rodzinnych i wielkich namiętnościach na tle zawieruchy wojennej. Od tej powieści trudno się oderwać. Serdecznie polecam!

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-67639-17-0
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: krystyna23
31 V 2023 (9 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają