Pozycja, która zrewolucjonizowała metodykę nauki czytania w naszym kraju. Najważniejsza książka w życiu Twojego dziecka, jego pierwszy podręcznik do nauki czytania i pisania. Kultowy "Elementarz" Mariana Falskiego.
"Elementarz" Mariana Falskiego to podręcznik przeznaczony do nauki czytania i pisania dla dzieci we wczesnym wieku szkolnym. Po raz pierwszy opublikowany został w 1910 roku i z miejsca zrewolucjonizował metodykę nauki czytania w Polsce. Pozostaje najczęściej wydawanym polskim elementarzem oraz najdłużej funkcjonującym tego typu podręcznikiem na świecie. Od 1945 roku wydawany jest przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (dawniej Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych).
"Elementarz", znany i lubiany przez wszystkich, jest obowiązkową pozycją w każdym domu. Uczyło się z niego wiele pokoleń Polaków i do dziś jest ON nieocenioną pomocą dydaktyczną nie tylko ze względu na tradycję, ale i z powodów metodycznych. Nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem i służy najmłodszym do nauki czytania i pisania. Ponadto zdobią go przepiękne ilustracje Janusza Grabiańskiego.
Ten kultowy podręcznik to jedyna taka pozycja na rynku, która zawiera cały kurs nauki czytania i pisania w jednej książce. Opracowany został na podstawie metody wyrazowo-analitycznej, której punktem wyjścia jest wyraz. Zakłada ona, że uczeń najpierw powinien objąć wzrokiem cały wyraz, a dopiero później powinien rozpoznać w nim głoski i litery. Naukę rozpoczyna się więc od zdań zbudowanych z wyrazów krótkich, głównie jednosylabowych, a niezbędnym elementem nauczania czytania jest rysunek. Kultowym zdaniem "Elementarza", wyróżniającym go spośród innych tego typu publikacji, jest "Ala ma kota".
Marian Falski to żyjący w latach 1881-1974 polski pedagog i działacz oświatowy, autor najpopularniejszego polskiego elementarza.
Janusz Grabiański to żyjący w latach 1929-1976 polski artysta grafik, plakacista, ilustrator książek i serii wydawniczych, zwłaszcza dla dzieci. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: