Kup książkę [edytuj książkę]

Dusza puszczyka i zaskakujące historie Kazimierza Nóżki

Marcin Szumowski w towarzystwie Kazimierza Nóżki zabiera Czytelników w podróż przez fascynujący świat zwierząt i roślin. Już na samym początku poznamy tajemnicę Grzesia, syna niedźwiedzicy Agi. Zaskakujące odkrycie którego dokonali bieszczadzcy leśnicy na zawsze odmieni postrzeganie tego niedźwiedzia. W książce czeka na nas także wzruszająca opowieść o muzykalnej duszy pewnej sowy. Wspólnie z baligrodzkim botanikiem Marcinem Sceliną odkryjemy jodły ratujące swoje ścięte koleżanki, poszukamy "czarciej miotły", poznamy australijskiego grzyba podobnego do ośmiornicy i wybierzemy się na łąkę pełną polskich storczyków. Posłuchamy także opowieści ludzi, którzy jako pierwsi zasiedlali Bieszczady zaraz po II wojnie światowej. "Dusza puszczyka", tak jak dwa poprzedzające ją tomy, uczy szacunku do przyrody, tchnie optymizmem i przybliża nieznane tajemnice Bieszczadów.


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5022117/dusza-puszczyka-i-za...

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 26 VI 2022, 14:20:47 (12 miesięcy temu)
0 0
Pierwszy raz zetknęłam się ze światem leśnej gawędy Kazimierza Nóżki i myślę, że była to bardzo wartościowa podróż.

Marcin Szumowski w towarzystwie pana Kazimierza przemierza beskidzką naturę, gdzie na pierwszy planie wyraźnie rysuje się ogromna pasja i szacunek do świata przyrody. Niezwykły był zachwyt absolutnie każdym jej elementem, od szlachetnego niedźwiedzia, do mikroświatka mieszczącego się w błotnistej kałuży. Sporo tu było ciekawostek i łatwo przyswajalnych faktów (chociażby to, że słynne w potrawach azjatyckich grzybki mun rosną też w Polsce - o tym nie miałam pojęcia!).

Poza wspólnymi wędrówkami w dzicz, razem z panem Nóżką dostrzegamy urok prostego, swojskiego jadła (jak jajecznicy, czy żuru), które nie smakuje nigdzie lepiej, jak na łonie natury, poznajemy okolicznych mieszkańców i słuchamy historii z ich życia. Gawęda i opowieść towarzyszy całej przygodzie, albo bezpośrednio od naszego leśniczego, albo od kogokolwiek, kto chce mówić, widząc tak zasłuchane towarzystwo. Opowieści są często zaskakujące, ciekawe, niekiedy też i zabawne (historie o jeleniach i udomowionym zającu należą do moich ulubionych).

Cała historia obfituje też w piękne zdjęcia cudów natury, o których czytamy. Jest to bardzo ciekawa propozycja i myślę, że szczególnie fani podróży na beskidzkich szlakach będą tą opowieścią zachwyceni!
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dezyderata
26 VI 2022 (12 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają