Kup książkę [edytuj książkę]

Za mroczną rzeką. Jak przetrwałem piekło Korei Północnej

Masaji Ishikawa mieszka w Japonii, ale jako pół-Koreańczyk jest obywatelem drugiej kategorii. Gdy ma 13 lat, jego ojciec daje się skusić obietnicom rządu Korei Północnej. Na miejscu czeka ich edukacja, praca, wysoka pozycja społeczna, dobrobyt. Wraz z rodzicami i trzema siostrami Masaji wyjeżdża do nowej ojczyzny. Jest rok 1960.

Kolejne lata okażą się brutalne, pełne bólu i cierpienia. Rodzinie Ishikawy będzie towarzyszyło ubóstwo, głód i ciągła doktrynacją komunistycznego reżimu. Staną się przedstawicielami najniższej kasty społecznej. Władze zabronią im myśleć, ale nie zdołają zabronić im kochać. W tym nieludzkim świecie rodzinne więzi będą jedynym, co pozwoli im przetrwać. Do czasu.

Po 36 latach Ishikawa decyduje się na samotną ucieczkę. Wstrzymuje oddech i wchodzi do okrytej ciemnościami rzeki, której drugi brzeg obiecuje ocalenie.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Gdy człowiek umiera z głodu, traci tłuszcz z ust i nosa. kiedy usta znikną, ciągle widać zęby, jak u warczącego psa. Z nosa pozostaje para nozdrzy. Wolałbym nie wiedzieć takich rzeczy, ale wiem."
Dodał: Chitose Dodano: 12 VI 2022 (18 dni temu)
0 0


"Gdy zaczynacie wątpić w to, czy Koreańczycy mieli całkowicie wyprane mózgi, pamiętajcie, że nigdy nie doświadczyli demokracji liberalnej. Nie mieli pojęcia, co to jest ani co oznacza."
Dodał: Chitose Dodano: 12 VI 2022 (18 dni temu)
0 0


"Kiedy pociąg ruszył, rozległa się wielka kakofonia wiwatów i krzyków. Wszyscy dorośli w wagonach zaczęli płakać. Zastanawiałem się dlaczego. W końcu wracali do ojczyzny, więc skąd ten smutek? Najwyraźniej był to zwiastun zbliżającego się zła."
Dodał: Chitose Dodano: 12 VI 2022 (18 dni temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak Horyzont
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-240-7849-3
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Chitose
12 VI 2022 (18 dni temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają