Kup książkę [edytuj książkę]

Tajemniczy ogród

Ulubiona książka dzieciństwa naszych dziadków i rodziców. Opowieść o serdecznej przyjaźni, prawdziwej dobroci i wielkiej tajemnicy. Napisana prostym ,lecz także bardzo malowniczym językiem jest w stanie zainteresować czytelnika w różnym wieku. Zafascynowała też Agnieszkę Holland, która zachowując wierność powieści stworzyła urzekająco malarski film o dziecięcej przyjaźni.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czy świat modlitwy nie jest tajemniczym ogrodem, który jest tuż obok i może nas uczynić szczęśliwymi, a my boimy się do niego wejść?"
Dodał: Serfer Dodano: 18 XI 2010 (ponad 12 lat temu)
+16 0


"Wszystko było takie śliczne, że radość zaczęła łagodzić jej gniew i zły humor. Nie myślała, że wuj aż tak o niej pamięta, i jej małe, zatwardziałe serduszko uczuło wdzięczność."
Dodał: Serfer Dodano: 18 XI 2010 (ponad 12 lat temu)
+9 0


"„Tak to już bywa, że tylko czasami odczuwa się, jakby się miało żyć zawsze, zawsze. Opanowuje owo czucie niekiedy, gdy człowiek się ze snu zbudzi o jutrzence, znajdzie się sam wobec natury i głowę w tył odrzuciwszy spojrzy ku niebu, ujrzy, jak jego blady seledyn z wolna się rozjaśnia, gdy tymczasem na wschodzie dzieją się cudowne rzeczy, aż wszystko narasta jakby w jeden okrzyk triumfu. Wtedy to serce bić przestaje wobec onego niezmiennego, potężnego majestatu wschodzącego słońca, chociaż zjawisko powtarza się każdego ranka od tylu milionów lat. Wtedy - na chwilkę - zapomina się o wszystkim. Czasem znów opanowuje owo uczucie, gdy się człowiek znajdzie sam w lesie o zachodzie słońca, a tajemnicza, przesycona złotymi promieniami cisza przenika poprzez konary drzew, jak gdyby z wolna opowiadała o rzeczach jakichś dawnych a cudnych. Nieraz poczucie ogromu ciszy nocnej z miliardami gwiazd mrugających i patrzących na nas daje nam pewność, że żyć będziemy zawsze, czasem utwierdzają nas w tej wierze dźwięki pięknej muzyki, czasem spojrzenie drogich nam oczu.”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 10 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Tajemniczy Ogród mógłby napisać każdy. Akcja wcale się nie klei, nic nie trzyma w napięciu, pewne zwroty powtarzają się w nieskończoność. Czy też tak ktoś myśli o tej książce??
Dodano: 07 VI 2011, 21:53:41 (ponad 12 lat temu)
To fascynująca książka. czytałam ją w ferie zimowe. zajęło mi to jeden dzień. było naprawdę super! spodobała mi się Mary, ale później, gdzieś w środku książki. na początku jej nie lubiłam...zmieniła się !! A jakie jest wasze zdanie ?? Kogo na...
Dodano: 17 V 2010, 15:38:58 (ponad 13 lat temu)
Każdy z nas ma zapewne książkę z dzieciństwa, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło...czyli miłość do książek :) dla mnie taką książką jest "Tajemniczy ogród". Wspaniała, wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni. Wspominam ją z sentymentem i...
Dodano: 29 VIII 2009, 17:30:14 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 17:26:31 (ponad 10 lat temu)
0 0
Myślę, że jedna z piękniejszy lektur dzieciństwa.
Przeczytałam ją również, kiedy byłam w gimnazjum i zrobiła na mnie takie samo wrażenie, jak kilka lat wcześniej.
Pełna bólu młodej dziewczynki, która straciła wszystko.
Odkrywałam świat jej oczami, uczyłam się razem z nią, poznawałam samą siebie, zmieniałam się, rozkwitałam.
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 09 IV 2011, 18:14:10 (ponad 12 lat temu)
0 -1
Czytałam tak dawno, że już nic nie pamiętam. Przydałoby się odświeżyć...
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Rytm
Rok wydania: 2004
ISBN: 8388794264
Ocena: 4.84
Liczba głosów: 363
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
14 III 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają