Kup książkę [edytuj książkę]

Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków

Rodzinne tajemnice potrafią naprawdę sporo namieszać… Okazuje się, że człowiek żył w nieświadomości przez lata i nagle dzieje się coś, co rzuca światło na wydarzenia głęboko skrywane w pamięci i ukrywane przed światem…
Rodzina Witka jest wyjątkowa, bo on sam jest przecież wyjątkowym chłopcem. Kiedy zdiagnozowano u niego spektrum autyzmu, ich życie nieco się zmieniło, ale dzięki temu, że dowiedzieli się, iż Witek ma swój własny świat, mogli znaleźć do niego furtkę, by razem z nim tworzyć wspólną przyszłość i lepiej go rozumieć.
Tym razem Witek zmaga się z aklimatyzacją w szkole i wdrożeniem w system nauczania. To nie lada gratka, bo dla niego szkolne korytarze są za głośne, a reguły panujące w klasie nie do końca zrozumiałe. Na szczęście z pomocą przychodzi starszy brat, rodzice i nauczycielka wspomagająca.
W międzyczasie okazuje się również, że w ich rodzinie są jakieś tajemnice… Wszystko zaczyna się od informacji, że ciocia Leokadia zamieszkała w domu opieki, a później robi się coraz ciekawiej… Podczas wizyty u cioci, dowiadują się bowiem, że kobieta od lat strzeże rodzinnej tajemnicy, którą postanowiła teraz wyjawić, ale nie tak od razu. Najpierw wysyła swoich krewnych do starego rodzinnego domu. Wybierają się więc w podróż, by zaspokoić ciekawość i spełnić wolę ciotki. W tle prowadzone są również przygotowania do przeprowadzki cioci do domu Witka, bo tak właśnie postawiają jego rodzice.
Co skrywa stary dom i jakie sekrety przez tyle lat przechowywała ciocia Leokadia?

Patronat nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Mirosława Dudko – Oaza recenzji, Kufer kulturalny, Czytamy Mamy, OliWolumin, Autodydaktyczna - ISM studygram - pedagogika, kultury mediów, psychologia, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Effectis"


[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-8119-918-6
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
15 II 2022 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają