Kup książkę [edytuj książkę]

Mądrości Kota Jaśniepana

Oto opowieść o kotach: historie przeróżne (zasłyszane lub wyczytane w odmętach internetu), opowieści, bajki i klechdy, które mają za zadanie przybliżyć sylwetkę kota: jego anatomię, rolę w społeczeństwie (wierzenia, zabobony), a także pokazać ślady, jakie te zwierzęta odcisnęły swoimi łapkami na kartach historii.

A to wszystko napisano po kociemu, doprawiono szczyptą chaosu i kociwłosa, tak by luźna forma opowiastek odzwierciedlała nieznośną lekkość kociego bytu. Zaczniemy zatem od inwazji kotów, które opanowały kosmos, czyniąc go sobie poddanym. Skończymy na opowieściach o tym, jak u boku ludzi brały udział w niepotrzebnych wojnach, podtrzymując morale walczących.

Oczywiście całość została okraszona zabawnymi komiksami z kotem Jaśniepanem w roli głównej, znanym z rysunków Magdy Gałęzi zamieszczanych na profilu Milozwierz na Facebooku. Jaśniepan dzieli się swoją mądrością z bliskimi mu poddanymi, czyli… z nami!

Pora na przechadzkę!

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 18 I 2022, 20:53:09 (rok temu)
0 0
📚 "Nie ten jest królem, kto nosi koronę i berło, ale ten, któremu służba codziennie opróżnia kuwetę."

🔖 "Mądrości kota Jaśniepana" to zabawna książka ukazująca przywileje i obowiązki człowieka mieszkającego z kotem. Tutaj nie opiekun jest najważniejszy, ale futrzasty przyjaciel, któremu nieustannie należy usługiwać i spełniać jego zachcianki, które jak się okazuje, mogą być zaskakująco zmienne i niespodziewane.

🐈 Magdalena Gałęzia to autorka znanego profilu "Miłozwierz" na Facebooku. Publikuje tam rysunki, których głównym bohaterem jest Kot oraz jego różnorakie zachcianki i fanaberie. Ukazuje, jak te futrzaste zwierzaki potrafią sobie zaskarbić serce i umysł nieświadomego człowieka, który nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo został zmanipulowany (a nawet jeśli w końcu zacznie coś podejrzewać - jest już za późno na odwrót... 😂).

🐾 Kot Jaśniepan to zwierzę przebiegłe pod każdym względem. Wszystko ma się kręcić wokół niego, a najlepiej żeby to był cały Wszechświat. Nie ważne jak jego właścicielka będzie się starała, nigdy nie będzie w stanie zaspokoić jego potrzeb. Człowiek, to służący, który musi się podporządkować i po prostu nie ma tutaj nic do gadania.

"Starożytne kocie przysłowie: Co ma wisieć, nie utonie, co stoi na meblu, będzie zrzucone."

🐱 Wszystkie te sytuacje przedstawione przez autorkę książki są z pewnością bardzo dobrze znane każdemu właścicielowi kota, i bez wyjątku. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy starałam się swojemu pupilowi podtykać pod nos najlepsze przysmaki, jakie tylko miałam, a on nawet nie miał zamiaru ich wąchać. Jednak z kotami tak po prostu jest, a nam jako ludziom pozostało kochać i głaskać te mięciutkie futerka - ale tylko wtedy, gdy akurat mają na to ochotę!!! 🤣

"Kot ogólnie lubi, kiedy go głaskać, ale czasem chce, żeby go głaskać bez dotykania."
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: readmyheart
18 I 2022 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają