Kup książkę [edytuj książkę]

Nowa wojna klimatyczna

Michael E. Mann, klimatolog i uznany autorytet w tej dziedzinie, demaskuje niewygodną prawdę: koncerny paliw kopalnych, prowadząc kampanię dezinformacyjną, obarczyły nas wszystkich odpowiedzialnością za ratowanie Ziemi. Zobowiązują zwykłych ludzi do ekologicznych zachowań, a same nadal prowadzą szkodliwe dla środowiska interesy, zarabiając miliardy!
Mann nie poprzestaje na tej diagnozie, lecz pokazuje, jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Kreśli klarowny plan działania, identyfi kując poszczególne zagrożenia: trucicieli przemysłowych, powiązanych z nimi fi nansowo polityków, fasadowe organizacje, a także celebrytów, którzy włączyli się w kampanię dezinformacyjną.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 18 XII 2021, 08:22:14 (rok temu)
0 0
Książka porusza bardzo ważny temat, dlatego warto po nią sięgnąć. Może być też idealnym pomysłem na prezent:)
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 09 XII 2021, 19:06:15 (rok temu)
0 0
Książka Manna to bardzo ciekawy głos w tematyce współczesnego kryzysu klimatycznego. Przedstawia on różne punkty widzenia, wskazując, gdzie dochodzi do dezinformacji, spychologii odpowiedzialności i manipulacji, czasem wręcz propagandowej, ktore doprowadzają do narastającej katastrofy ekologicznej. Zwraca szczególną uwagę na koncerny paliw kopalnianych (to jest kluczowa problematyka rozważań), ale rozważa też działania politykow, mediów, nawet wpływy pandemiczne, które sprowadzają się na całość działań i anty-dzialan na rzecz ochrony środowiska.

Sporo było tu ciekawych informacji, research autora jest doprawdy imponujący. Mamy też wiele tresci sugerujących możliwe działania z perspektywy jednostki, społeczeństwa i rządu, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia na naszej planecie. Może nie wszystkie informacje były dla mnie ciekawe (sporo tu dywagacji dotyczących sporów pomiędzy różnymi osobistościami, mniej lub bardziej znanymi - dla mnie niestety częściej nieznanymi, stąd mniejsze zaangażowanie w dane akapity), ale kluczowe wnioski są z pewnością wartosciowe i dające do myślenia.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2021
ISBN: 9788327161185
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dezyderata
09 XII 2021 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają