Kup książkę [edytuj książkę]

Klub czytelniczy dla samotnych serc

Czy przypadkowe spotkanie w bibliotece może zmienić życie? Owszem! I to niejedno. Bo nigdy nie jest za późno, żeby zacząć czytać, kochać i marzyć.

Wdowiec Mukesh wiedzie spokojne życie według ustalonego rytmu: w każdą środę chodzi na zakupy, wieczorami ogląda filmy przyrodnicze i nieustannie martwi się o wnuczkę Priyę, która zamiast z nim porozmawiać, woli schować się w swoim pokoju, by czytać. Mukesh wie, że dziewczynka miała dużo lepszy kontakt z babcią – łączyła je miłość do książek. Zrobi jednak wszystko, by zbliżyć się do wnuczki.

Aleisha to bystra, ale zagubiona nastolatka. Praca w bibliotece nie jest spełnieniem jej marzeń, a jedynie sposobem, by latem podreperować swój budżet. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa w Zabić drozda listę książek opatrzoną dopiskiem „Przeczytaj w razie potrzeby”. O większości z nich nigdy wcześniej nie słyszała. Zaintrygowana postanawia, że przeczyta je wszystkie. Jedną po drugiej, po kolei. Przedstawione w nich historie zabierają ją w świat z dala od problemów, z którymi codziennie musi się mierzyć.

Kiedy do biblioteki trafia Mukesh, za wszelką cenę chcący nawiązać kontakt z wnuczką, Aleisha przekazuje mu listę. Ma nadzieję, że magia wymienionych na liście książek zadziała również w jego przypadku i pomoże mu poradzić sobie z problemami, z którymi się zmaga.

Między starzejącym się wdowcem i samotną nastolatką tworzy się więź. Dzięki książkom mogą uciec od codziennych kłopotów, smutku i samotności.

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Kobiece
Rok wydania: 2023
ISBN: 9788383212982
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
05 X 2021 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają