Kup książkę [edytuj książkę]

Dama z blizną

W trakcie kampanii prezydenckiej jeden z kandydatów zostaje zamordowany. Wszystko wskazuje, że to zabójstwo polityczne.
Prowadzący śledztwo komisarz Hardy nie ufa oczywistym rozwiązaniom. Kiedy wychodzą na jaw tajemnice z przeszłości, sprawy zaczynają się komplikować. Gra o władzę staje się grą o życie.
Czy zabójstwo polityka wiąże się z wcześniejszym uprowadzeniem jego żony? Kto zyskał na śmierci kandydata? A kto najwięcej straci?
Wciągająca fabuła, precyzyjnie skonstruowana intryga, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujący finał – to niewątpliwe atuty tej opowieści.

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 10 VII 2021, 10:52:59 (rok temu)
0 0
Nagła śmierć wiodącego kandydata na prezydenta wstrząsa krajem. Pierwsze tropy wskazują na zabójstwo polityczne, ale intuicja prowadzącego śledztwo komisarza wskazuje, że może chodzi o coś więcej...

Opowieść obserwujemy z perspektywy kilku bohaterów, nawet powtarzane są te same sceny, ale uzupełnione o spojrzenie innej osoby, co w kulminacyjnym momencie staje się świetnie poprowadzonym zabiegiem dla zbudowania napięcia. Ogólnie cała akcja jest poprowadzona bardzo wciągająco. Obawiałam się, że część polityczna mnie zniechęci i nie wciągnie, bo nie są to za bardzo moje klimaty, ale jest to opisane tak przystępnie, że nie odczuwałam zmęczenia tematyką. Szczególnie podobały mi się wątki ukazania sposobu myślenia i działania postaci, zwłaszcza początkowa perspektywa "Ogrodnika". Aż żałowałam, że nie były bardziej rozwinięte - autorka ma zadatki na stworzenie świetnego thrillera psychologicznego

Ciekawe były również wątki, które poniekąd odnosiły się do sytuacji rzeczywistej - ukazanie sposobów manipulacji, siła przekazu medialnego, czy ważne współcześnie tematyki w społecznym dyskursie dodatkowo ubogacały powieść i dodawały jej realizmu.

Nietypowe połączenie polityki i thrillera okazuje się być zaskakująco wciągające, nawet dla czytelnika stroniącego od politycznych klimatów w książkach. Izabela Szylko bardzo zręcznie połączyła wątki, tworząc ciekawą i nieoczekiwaną fabułę
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 02 VII 2021, 10:13:02 (rok temu)
0 0
Nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce, nie znałam autorki. Ale cieszę się, że zdecydowałam się ją przeczytać, bo książka jest rewelacyjna. Od pierwszych stron wciąga i nie da się odłożyć. Poznajemy małżeństwo: Marek i Adela Dobosz. Marek robi karierę jako polityk i ma nawet szansę zostać prezydentem. Rozpoczyna się jego kampania i w tym samym momencie jego żona pada ofiarą psychopaty. W ostatniej chwili zostaje uwolniona, a dzięki temu Marek zdobywa większą popularność. A jego szansę, żeby zostać prezydentem, wzrastają. Niestety Marek zostaje zamordowany, a śledztwo przyjmuje komisarz Hardy. Kto stoi za zabójstwem niedoszłego prezydenta? Zwykła zemsta czy zabójstwo polityczne?
W książce możemy obserwować przebieg kampanii prezydenckiej z tej drugiej strony. Kłamstwa, manipulacje, oszustwa i obietnice bez pokrycia. Wszystko, żeby tylko omotać jak najwięcej ludzi i zdobyć upragnioną władzę. A do tego tajemnicze morderstwo, porwanie, seryjny morderca. Dużo się dzieje, a zakończenie jest zaskakujące. Bardzo polecam:)))
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 29 VI 2021, 22:56:57 (rok temu)
0 0
Adela, żona polityka zostaje porwana i zgwałcona. Na szczęście w ostatniej chwili zostaje uratowana z rąk porywacza. Czy mąż na prawdę wspiera Adelę? Czy kariera polityczna jest ważniejsza niż żona? Jest wiele pytań. Gdzie znika Adela? Co się z nią stało? W końcu kto stoi za morderstwem polityka?
Książka posiada ciekawą fabułę z zaskakującymi zwrotami akcji i wątkami. Czytało mi się ją z ogromnym zainteresowaniem, zaciekawieniem, nie mogąc się doczekać rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa polityka. A jej rezultat był wielce zaskakujący.
Serdecznie polecam.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Recenzjenawidelcu
26 VI 2021 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają