Kup książkę [edytuj książkę]

Ucieczka

Marta właśnie zaczęła swoją pierwszą pracę - terapeutki na więziennym oddziale leczenia uzależnień. Tam poznaje Adama. Kulturalnego, przystojnego, inteligentnego młodego mężczyznę, który twierdzi, że w więzieniu znalazł się przez fatalny zbieg okoliczności. Że nie popełnił zbrodni, o które go oskarżono. Marta mu wierzy. Nie tylko dlatego, że jego argumenty trafiają jej do przekonania, także dlatego, że on budzi w niej zupełnie nieznane emocje. Pożądanie, ekscytację, ale też strach. Czy ostatecznie zdecyduje się na krok, po którym nie będzie już powrotu do bezpiecznej, choć nudnej codziennej rutyny? Czy postawi wszystko na jedną kartę, da się porwać namiętności?

To historia uczucia, niemożliwego do spełnienia, rodzącego się między spokojną dziewczyną, wciąż próbującą zapomnieć o traumie sprzed lat i płatnym zabójcą. Historia ucieczki z wygodnego życia, które okazuje się ciasną klatką, przez kolejne kraje, morze i pustynię. Przez zatracenie w upojnym seksie. Ta miłość zmusi oboje bohaterów do zmiany systemu wartości, przełamania własnych ograniczeń, lęku. Bo jaki związek ma Adam z tragiczną śmiercią ojca Marty, której świadkiem była jako dziecko? I o co mu chodzi: o miłość, seks, wolność - a może tylko o zagadkę, klucz do rozwikłania której kryje się we wspomnieniach Marty?

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 03 VI 2021, 20:09:24 (rok temu)
0 0
Tajemnica, którą ukrywał ojciec Marty, tajemnica teczki i mroczna strona ojca Adama, połączyła ich dwoje. Ojciec Marty, gdy ta była jeszcze dzieckiem, został zabity na jej oczach. Ta trauma ciągnie się przez całe jej życie. Zostaje psychologiem więziennym i tam spotyka Adama. Marta traci dla niego rozum i postępuje nieracjonalnie. Czy ta miłość ma szanse na dobre zakończenie? Książkę czytałam z zapartym tchem i oczekując zakończenia. Serdecznie polecam.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 31 V 2021, 23:31:15 (rok temu)
0 0
Czy zdarza się Wam, że chcielibyście uciec od wszystkiego i wszystkich? Od przeszłości, codziennych problemów, dylematów. Najlepiej tak, aby cała ta ucieczka odbyła się sama. Bohaterka tej książki sprawdziła ten model... podróżowania/związku.

Ta historia zaczyna się w więzieniu. On twierdzi, że nie popełnił zbrodni, Ona mu wierzy. Czy ma rację? Jest w końcu psychologiem, powinna znać się na ludziach. Książka ta wzbudziła w recenzentach wiele emocji i rozbieżnych opinii.

Zanim przeczytałam książkę, zerknęłam sobie na recenzje. Tak… jednym okiem. Nie wyglądało to dobrze. Z drugiej jednak strony, poprzednia powieść autorski też spotkała się z mieszanym przyjęciem. Nie miała więc żadnych oczekiwań, ale miałam nadzieję, że będę przyjemnie zaskoczona. I tak się stało!

„Ucieczka” to lekka, przyjemna i pełna akcji opowieść o… ucieczce. Chociaż historia zaczyna się w więzieniu, jej główna część rozgrywa się w drodze, wśród niewygód podróży i niebezpiecznych ludzi. Sama fabuła jest naprawdę ciekawe i momentami zaskakująca. Pojawia się wiele zwrotów akcji i nietypowych wątków. Może nie szczególnie racjonalnych, ale za to z pewnością z przytupem.

Jednak krytyczne recenzje nie kłamały. Nie zabrakło miejsca na ALE. Główna bohaterka w pewnym sensie przestawiana jest z miejsca na miejsce. Chociaż sama o sobie myśli, że wyciska życie jak cytrynkę, to w praktyce daje sobą manipulować, nie wyciąga konsekwencji wobec złego zachowania innych i robi dokładnie to, czego ON od niej oczekuje. A przy tym podejmuje kiepskie decyzje. W konsekwencji wątek miłosny to głównie erotyk, nie kupiłam gatki o miłości i zauroczeniu.

Najciekawszy i najmniej wykorzystany okazał się wątek z przeszłości. Trauma i powracająca pamięć ciekawie uzupełniały opowieść, ostatecznie jednak nie zaprezentowały się tak dobitnie, jak tego oczekiwałam.

„Ucieczka” z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ale ma w sobie to coś, co może się spodobać miłośnikom prostych romansów. Gdyby nasza bohaterka miała więcej ikry, historia byłaby jeszcze lepsza.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Lipstick Books
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-280-8522-0
Ocena: 3.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
27 II 2021 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają