Kup książkę [edytuj książkę]

Joga a ciemna noc duszy

"Ciemna noc duszy to nie chwilowe obniżenie nastroju ani zły dzień w pracy; to okres intensywnego, wewnętrznego chaosu, czas zupełnej dezorientacji. " Każdy z nas doświadcza w swoim życiu ciemnej nocy duszy. Właściwy sposób przejścia przez ten czas prowadzi nas do przebudzenia i osiągnięcia pełnej szczęśliwości. Zawarte w książce opowieści podpowiadają, jak radzić sobie z trudnymi przeżyciami i życiowymi traumami.

“Joga a ciemna noc duszy to opis wędrówki duchowej od strachu, zamętu i zwątpienia ku świętej miłości i współczuciu dla wszystkich istot. To wewnętrzna podróż będąca udziałem przejścia Ardźuny przez doświadczenie ciemnej nocy.” – Simon Haas


Recenzje:
„Lektura bardzo na czasie, świetny towarzysz podróży. Polecam ją każdemu, a zwłaszcza nauczycielom i adeptom jogi. To pozycja zdecydowanie obowiązkowa”.
– Twanna Doherty, CEO w Yogamatters

„Simon Haas zręcznie rzuca światło na starożytny tekst Bhagawadgity, odkrywając przed nami jej głęboki związek z naszym codziennym życiem. Haas umiejętnie wplata weń piękne, z życia wzięte opowieści, sprawiając tym samym, że jej mądrość jest dla nas przystępna w czasach, gdy tak bardzo jej potrzebujemy. Prawdopodobnie nikt wcześniej nie zrobił tego w taki sposób”.
– Jonathan Glass, M.Ac., C.A.T., lekarz ajurwedyjski i autor Total Life Cleanse: A 28-Day Program to Detoxify and Nourish the Body, Mind, and Soul (Healing Arts Press, 2018)

„Co mają ze sobą wspólnego Ardźuna (ze słynnej Bhagawadgity) i św. Jan od Krzyża? Między innymi to, że doświadczyli ciemnej nocy duszy – innymi słowy przeszli proces oczyszczenia na drodze do transcendencji. Ale czy ta przysłowiowa ciemna noc przytrafiła się jedynie im? Nie. Simon Haas zauważa, że cierpienia natury egzystencjalnej prędzej czy później dopadną każdego z nas. W swej inspirującej i pouczającej książce Joga a ciemna noc duszy autor wykorzystuje ciemną noc Ardźuny do przeanalizowania własnej ciemnej nocy, co jest procesem leczniczym zarówno dla niego, jak i dla nas. Skupia się zwłaszcza na tradycji jogi i starożytnych indyjskich lekturach dotyczących bhakti, a przede wszystkim na Bhagawadgicie. Opiera się na doświadczeniu własnym i mędrców przybliża czytelnikom światło oświecenia i pokazuje, że ciemna noc nie jest właściwie aż tak ciemna, lecz raczej stanowi katalizator prowadzący do przebudzenia. To miarodajna, metafizyczna książka o jodze, która zabiera nas poza obszar potrzeb ciała oraz umysłu i umieszcza w świetlistej przestrzeni duchowej. Czegóż więcej mógłby chcieć wytrawny czytelnik?”.
– Steven J. Rosen (Satyaraja Dasa), autor około trzydziestu książek o wisznuizmie i pokrewnych tematach; starszy redaktor „Journal of Vaishnava Studies” i zastępca redaktora czasopisma „Back to Godhead”

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Manendra
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-944997-7-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: WydawnictwoManendra
15 II 2021 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają