Kup książkę [edytuj książkę]

Gambit królowej

"Gambit królowej", autorstwa Waltera Tevisa, to opowieść o pasji i życiowych zawirowaniach, które wynikają z braku empatii ze strony najbliższego otoczenia.

Beth Harmon jako ośmioletnia dziewczynka trafia do sierocińca, gdzie odkrywa dwie rzeczy, które ją fascynują. Pierwsza z nich to gra w szachy, natomiast druga... to środki odurzające. Dziewczynka uczy się szachów w piwnicy, gdzie rozgrywa partyjki z dość nieprzyjemnym i gburowatym woźnym, który bardzo szybko wyczuwa, że Beth ma ogromny talent. Tabletek jednak nie bierze sama z siebie - pigułki podawane są jej i innym podopiecznym sierocińca, aby łatwiej było zapanować nad dzieciakami i utrzymać porządek.

Obie z obsesji, które zostały jej zaszczepione w domu dziecka, będą towarzyszyły jej w dalszym życiu, kiedy zostanie przygarnięta przez rodzinę adopcyjną. Beth Harmon postara się zbudować nowe życie, w którym jej nieodłącznymi towarzyszami zawsze będą szachy. Dziewczyna próbuje wspinać się na szczyty rankingów, zarówno tych amerykańskich, jak i światowych. Rozwój kariery nie jest jednak łatwy, gdyż w jej głowie na stałe zagościło pragnienie samozniszczenia, którego - ze względu na trudną przeszłość - bardzo trudno się pozbyć.
https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/gambit-krolowej-walter-t...

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czarne
Rok wydania: 2020
ISBN: 9788381910514
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
08 I 2021 (ponad 2 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają