Kup książkę [edytuj książkę]

Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia

Wykorzystanie transu hipnotycznego do nauki rodzenia stanowi swego rodzaju symulator porodowy, umożliwiający uzyskanie informacji o przebiegu porodu w sposób nie konwencjonalny. Jeszcze na długo przed urodzeniem dziecka umysł ciężarnej utrwala sobie schematy postępowania w poszczególnych fazach porodu. Wielokrotne powtarzanie poszczególnych sesji cementuje odruchy warunkowe i bezwarunkowe, jakie są potrzebne w czasie rodzenia.
Rodząca uczy się w ten sposób techniki oddychania, rozluźniania mięśni krocza, masowania brodawek oraz parcia spontanicznego, takiego na ile sam ucisk główki go wyzwala,. a to z kolei chroni krocze przed urazami.
Utrwalona wiedza na temat porodu eliminuje strach i napięcie mięśni, przyczyniając się do zmniejszenia bólu porodowego na poziomie centralnego i obwodowego układu nerwowego.
Metoda porodu w transie jest prosta, nie kosztowna i skuteczna, pozbawiona działania środków farmakologicznych, bezpieczna dla matki i dziecka, umożliwiająca poród w warunkach naturalnych, na łóżku porodowym lub w wodzie, w szpitalu oraz w domu.


[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Relaks i odpoczynek, urozmaicone i regularne odżywianie, obecność osób zaufanych roztaczających uczucie miłości i spokoju są podstawowymi elementami stabilizującymi stany emocjonalne."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 III 2018 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Emocje nierozerwalnie związane są z bólem porodowym, który spędza sen z powiek większości rodzących zapoznanych z różnymi informacjami, nie zawsze prawdziwymi, a pochodzącymi z przekazów rodzinnych, koleżeńskich czy medialnych."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 III 2018 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Ale czy tak musi być? Chyba nie, przecież poród jest zjawiskiem naturalnym i odpowiednie psychiczne przygotowanie, eliminujące strach przed nieznanym, pozwoli ukończyć ciążę w sposób fizjologiczny. Oczywiście zawsze zostanie jakiś margines porodów zabiegowych, ponieważ nie można do końca wyeliminować położniczej patologii."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 III 2018 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-8119-142-5
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
09 III 2018 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają