Kup książkę [edytuj książkę]

Czy to pierdzi?

Psy to robią. Krocionogi też. Dinozaury to robiły. Ty to robisz, ja to robię. Ośmiornice tego nie robią. Pająki być może to robią: ta kwestia wymaga dalszych badań. Ptaki tego nie robią, ale mogłyby, gdyby chciały. Śledzie to robią, żeby porozumiewać się ze sobą. Na początku 2017 roku jedno niewinne pytanie na Twitterze o węże zaowocowało powstaniem hashtagu #doesitfart, czyli #czytopierdzi, który rozniósł się po całym internecie, trafiając nawet do najpoważniejszych gazet. Kilkudziesięciu ekspertów wypowiedziało się na temat tego, które zwierzęta pierdzą, a które nie – a jeśli tak, to jak dużo, jak często, z czego składają się ich bąki, jak pachną i czemu służą. Wynikiem tych dociekań jest w pełni wiarygodny i bogato ilustrowany przewodnik po zwierzęcych wzdęciach Czy to pierdzi?, przedstawiający zwyczaje 80 gatunków ze szczegółami, o których nawet nie śmieliście marzyć. Jakie rodzaje pożywienia sprawiają, że bąki hien są wyjątkowo śmierdzące? Czym jest fossa – i czy puszcza bąki? Dlaczego małże wymiotują, ale nie pierdzą? I czym właściwie jest bąk? Powstała przy współpracy kilkudziesięciu biologów książka Czy to pierdzi? pozwoli ci przez wiele lat zrzucać winę na mnóstwo zaskakujących zwierząt. Przewodnik rozstrzygający wszelkie pytania o wzdęcia u zwierząt: idealny prezent dla każdego, kto kiedykolwiek puścił bąka.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 11 IV 2018, 15:32:56 (ponad 4 lat temu)
0 0
"Dzięki książce autorstwa Nicka Caruso i Dani Rabaiotti dowiecie się tych i wielu innych interesujących rzeczy (nie tylko dotyczących bąków) na temat – uwaga! – aż osiemdziesięciu gatunków zwierząt! I to nie tylko tych znanych, jak pies, kot, koń czy kangur, ale też bardziej osobliwych (sieciarki, miodożery, fossy, strzykwy), a nawet prehistorycznych czy wręcz fantastycznych (jednorożec!!). A wszystko to napisane w sposób lekki, rzetelny, częstokroć niepozbawiony humoru, a przy tym bogato zilustrowany przez Ethana Kocaka.

Zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – bo wbrew pozorom jest to naprawdę interesująca i przede wszystkim mądra publikacja."

Całość: http://magicznyswiatksiazki.pl/czy-to-pierdzi-sekretne-gazow...
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis Media
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-6574-382-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
12 II 2018 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają