Kup książkę [edytuj książkę]

Akademia Pana Kleksa

Opis:

Poznajcie Adasia Niezgódkę i jego kolegów z Akademii pana Kleksa. Razem z nimi przeżyjecie niezwykłe przygody. Nigdzie chyba chłopcy nie uczą się tak chętnie, jak w tej dziwnej szkole. Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, co pan Kleks danego dnia wymyśli, a poza tym wszystko, czego się uczą, czy to na lekcjach kleksografii, czy przędzenia liter, czy w szpitalu chorych sprzętów, jest ogromnie ciekawe i zabawne. Nie ma takiej rzeczy, której by pan Kleks nie potrafił. Może dokładnie określić, co kto o której godzinie myślał, może usiąść na krześle, które powinno być, ale którego wcale nie ma, może unosić się w powietrzu, jak gdyby był balonem, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie, umie z kolorowych szkiełek przyrządzić rozmaite potrawy. Z takim wychowawcą naprawdę trudno się nudzić!

W skład cyklu Pan Kleks wchodzą:

1. Akademia Pana Kleksa
2. Podróże Pana Kleksa
3. Tryumf Pana Kleksa

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Na nocnych stolikach przy każdym z łóżek stoi takie lusterko przez całą noc. Odbijają się w nich nasze sny i rano, gdy lusterka oddajemy panu Kleksowi, ogląda on dokładnie, co śniło się każdemu z nas. Sny niedobre, niedokończone, głupie i nieodpowiednie idą do śmietnika, a pozostają tylko te, które spodobały się panu Kleksowi."
Dodał: Serfer Dodano: 28 V 2011 (ponad 12 lat temu)
+1 0


"Pan Kleks przyjmuje do swojej Akademii tylko tych chłopców, których imiona zaczynają się na literę A, bo – jak powiada – nie ma zamiaru zaśmiecać sobie głowy wszystkimi literami alfabetu."
Dodał: Serfer Dodano: 28 V 2011 (ponad 12 lat temu)
0 0


"Myślę, że sam pan Kleks powstał z takiego właśnie rozgniecionego atramentowego kleksa i dlatego tak się nazywa."
Dodał: Serfer Dodano: 28 V 2011 (ponad 12 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Pokochałam wręcz tę książkę, kiedy ją omawialiśmy w czwartej klasie. Bardzo mi się spodobała. :D Pamiętacie ją? Co myślicie?
Dodano: 17 V 2010, 15:54:08 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 19:53:43 (ponad 11 lat temu)
0 0
Przeczytałam tylko tą część "Akademii Pana Kleksa", gdyż taki był mój obowiązek w podstawówce. Nie sięgnęła po kolejne części, gdyż w tamtym wieku nie wiele czytałam i nie przeszkadzało mi to. "Akademia Pana Kleksa" była jednak piękną przygodą dziesięcioletniej dziewczynki w świat pełen przygód i magii Piękny smak mojego dzieciństwa.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2007
ISBN: 9788372548849
Ocena: 4.42
Liczba głosów: 252
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
06 III 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają