Kup książkę [edytuj książkę]

Gwiezdna Twierdza

Gwiezdna twierdza” to kolejna powieść z gatunku high medieval fantasy autorstwa Marka Pietrachowicza. Książka jest drugą częścią cyklu fantasy - „Mądrość wiedźmy” poświęconego młodocianej wiedźmie.
Tym razem Raiana, bohaterka pierwszej powieści autora, zostanie zmuszona do uczestnictwa w doniosłych wydarzeniach mających wpływ na losy Krainy Jasnego Słońca. Jako władczyni swego Klanu Raiana nie zawaha się wyruszyć w kolejną niebezpieczną wyprawę.
Sytuacja jest bardzo poważna. Zawierucha wojenna dociera do kraju i rozdziela brzemienną Raianę z jej mężem Telwenem. Początkowo wiedźma nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, ale z czasem odkryje ponurą tajemnicę. Wrogowie ścigają kierowaną radami zjaw z Zaświatów Raianę, która znów będzie musiała walczyć o losy wszystkich wolnych krajów…
http://autorzy365.pl/ksiazka/7010/gwiezdna-twierdza

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Rudowłosa dziewczyna stała jak rażona gromem. Nie wiedziała, co powiedzieć, bała się, że jest to sen albo kolejna fantastyczna opowieść wędrowca. Ale wtedy, na potwierdzenie swoich słów, starzec pokazał jej ognie, dobywające się z jego dłoni. Wkrótce cała komnata ogarnięta była płomiennymi wirami, niczym z paszczy latających skrzydlatych gadów. Wszystkie meble i sprzęty zajęły się ogniem i stanęły w płomieniach. Włączając w to wiszący portret ojca Ariki. Pożoga nie czyniła jednak żadnej szkody dwojgu w samym jej sercu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 XI 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Nieliczni kultyści, których wykryto i zmuszono do mówienia, dają nam obraz bytu wywyższonego ponad wszelkie bóstwa, mieszkającego gdzieś nad sklepieniem nocnego nieba, za świetlistym naszyjnikiem gwiezdnej gromady Plejad... Istoty przedwiecznej, przenikającej ciszę i pustkę kosmosu. Bynajmniej nie samotnej, bo roi się i mnoży, zapełniając czarną otchłań bytami wedle swego uznania i przewrotnej fantazji. Kroczącej ze swym niewidzialnym dworem między światami, przenikającej wymiary."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 XI 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Młoda władczyni nie miała wiele czasu, żeby zrealizować swój zamysł. Patrząc na bandę pędraków, które swawoliły na podwórzu, uświadomiła sobie, że musi zdążyć przed porodem, mającym nastąpić za parę miesięcy. Dzieci były wspólne, jak to zwykle na wsi – niewiele matek przeżywało poród, a niewielu ojców wychodziło cało z wojen. W rezultacie dziećmi nie opiekował się nikt i opiekował się każdy z pokolenia dorosłych, kto akurat miał czas i siły. A one krążyły swobodnie po osadzie, wtykając nosy, gdzie trzeba i gdzie nie trzeba."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 XI 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-630-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
14 XI 2016 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają