Kup książkę [edytuj książkę]

Erasmus - Bóg seksu i miłości

„Erasmus” to słynny program wymiany studentów mający umożliwiać poszerzanie kompetencji i horyzontów, dzięki kulturowym spotkaniom. Okazuje się jednak, że program oferuje o wiele więcej, niż pogłębianie wiedzy w towarzystwie obcokrajowców…

Dla młodej studentki z Polski wyjazd do Hiszpanii to wyjątkowa okazja, by zacząć odkrywać świat i własne wnętrze. Spotkanie z inną kulturą uświadamia bowiem własną „inność”, pozwalając spojrzeć na dotychczasowe życie przez zupełnie nowy pryzmat. Młoda, nieufna z natury Polka bardzo szybko ulega urokowi sielskiego, hiszpańskiego życia. Tym samym nie można się dziwić, że jej serce podbija temperamentny, przystojny Hiszpan, który ponad wszystko ceni przyjaźń i rodzinę. Oczywiście towarzyskie spotkania trwające do późnej nocy nieco dziwią Polkę wychowaną w bardziej purytańskich zasadach, ale gwar kolorowych, zatłoczonych ulic, codzienna „siesta, czy wszystko odkładane na „manana” sprawia, że ostatecznie bez reszty zakochuje się ona w Hiszpanii i nie może przeboleć, że w jej rodzimej kulturze wszystko wygląda inaczej.

„Erasmus” Anny Forestern to oparta na faktach opowieść studentki, która uczestniczyła w wymianie studenckiej. Historia naznaczona wątkami erotycznymi, tęsknotą za rodziną, dramatycznymi incydentami z przeszłości, czy epizodycznymi znajomościami ostatecznie pozwala zastanowić się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze?

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"…powiem ci, że nasza wolność tutaj polega też na tym, jak nasze doświadczenia, będące dość często wykraczaniem poza wszelkie granice kultury, rozsądku, nie wspominając o dobrym zachowaniu, ukształtują nas i jak dzięki nim będziemy funkcjonować w przyszłości. Niektórzy nie wyniosą z Erasmusa żadnej lekcji na przyszłość, ale nie zapominajmy, że ten program uczy samodzielności, mieszkania z innymi ludźmi, umiejętności poradzenia sobie w sytuacji, gdzie rodzina jest bardzo daleko, ale przede wszystkim pokory. Tutaj na wydziale nikt cię nie zna, pani z dziekanatu nie załatwi ci czegoś od ręki, a wykładający nie wiedzą, jakie miałeś oceny w szkole, więc musisz sam sobie na wszystko zapracować."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 VII 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Napisałam ją, ponieważ dużo się mówi o różnych wymianach studenckich, jednak ktoś, kto w nich nie uczestniczy, nie wie, co dzieje się naprawdę. Myślę, że często zdarzały się podobne historie, perypetie, w innych miejscach Europy, do których młodzież jeździ na Erasmusa. W książce jest mowa o Brazylijczykach, będących na wymianie. Tutaj sprostowanie, że nie był to Erasmus, lecz inny program, ponieważ w wymianie erasmusowej bierze udział 28 krajów Unii Europejskiej, Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria i Turcja. Tym dla tych, którzy jeszcze nie wybrali się na przygodę swojego życia zwaną przeze mnie Erasmusem, polecam serdecznie i komunikuję, że nie ma się czego bać. Wszystko jest dla ludzi!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 VII 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"- Test ma dwie kreski, jest pozytywny.
- Czyli co?
- Czyli to znaczy, że jesteś w ciąży.
- Ja pierdolę! Co teraz będzie? To jest niemożliwe!
- Anka, teraz ty musisz podjąć decyzję, co będzie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 VII 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-541-3
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
14 VII 2016 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają