Kup książkę [edytuj książkę]

Szerszenie czyli W piekle Odsieczy Wiedeńskiej tom I Odsiecz

Powieść Adama Jana Czarskiego obejmuje swoją beletrystyczną treścią całą kampanię wojenną Króla Jana III Sobieskiego 1683 roku, której głównym zadaniem było ocalenie Wiednia obleganego przez Turków, a także wyzwolenie dużych obszarów cesarstwa Austriackiego, które wcześniej zostały zajęte przez wojska tureckie.

Kampania ta trwała od dnia 11 sierpnia do 24 grudnia tworząc wojenny-wyzwoleńczy krąg od Krakowa poprzez tereny cesarstwa, Morawy, Słowację, Węgry, Górną Słowację ( Karpaty) Galicję do Krakowa.

Głównymi jej bohaterami, obok Króla Jana III Sobieskiego są dwaj bliźniacy, synowie Małego Rycerza – Michał i Jerzy Wołodyjowscy oraz kilku najdzielniejszych polskich rycerzy – historycznych i powieściowych.

Czytając powieść „Szerszenie” sugerujemy uprzejmie, abyście Państwo zechcieli łaskawie sami sobie we własnej wyobraźni stworzyć najwspanialszy film, albo nawet serial batalistyczny rycersko – przygodowy, ale po części także radośnie – humorystyczny. Jako oryginalne novum literacko – filmowe.

Każdy z Państwa może dokonać swoistego castingu aktorskiego do tego filmu i obsadzić w poszczególnych rolach ulubionych i popularnych aktorów, a nawet siebie w roli wybranej postaci. A potem w rozmowach towarzyskich konfrontować swoje upodobania.

Niech każdy z Państwa będzie dla siebie najlepszym na świecie Reżyserem, tworzącym swój jedyny na świecie, osobisty film - marzenie.. Nawet w formacie 3-D.

Życząc Szanownym Czytelnikom zatopienia się w wartkiej treści tego swoistego KINO-CZYTADŁA oraz w nadwymiarowych obszarach własnej wyobraźni, dziękujemy za sięgnięcie po tę książkę, o aktualnej dla współczesności treści.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Akurat w namiocie kąpielowym łaziebni rozdziewali malców z brudnych i cuchnących ubrań, chcąc wsadzić ich kąpieli w drewnianej balii. Król nie zauważony przez nikogo, zatrzymał się w wejściu do namiotu. Widział stamtąd, jak chłopcy wierzgali, drapali i gryźli pokojowców po rękach, nie chcąc wchodzić do wody. I wcale nie zwracali uwagi na gniewne perswazje koniuszego Matczyńskiego."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 VI 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Przy siodle miały wołowe pęcherze z tatarskim jadłem, czyli wysuszonym mięsem wołowym, które wyglądało jak kłębki konopi. Takie mięso się nie psuło i wystarczało dla jednej osoby na pół roku. Niewielka szczypta wrzucona do wrzątku, po chwili gotowania dawała pożywny, smaczny rosół i solidną garść sytnego mięsiwa."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 VI 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-544-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
10 VI 2016 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają