Kup książkę [edytuj książkę]

Młodości szczęśliwa

Książka jest pierwszą z planowanego cyklu „Zza zasłony czasu” – zbiorem opowiadań, wspomnieniami z lat dziecięcych i młodzieńczych, również szkolnych; napisaną z przymrużeniem oka. Adresowana jest do młodzieży oraz dorosłych.

Opowiadania obejmują lata 60. i 70. XX wieku, na kanwie wspomnień autora-narratora, z podwórka i szkoły. Opowiadania tak śmieszne, jak i poważniejsze. Były to czasy, kiedy życie było dużo skromniejsze, a dorośli, w tym nauczyciele, mogli mieć i mieli dużo twardszą rękę. Za to w głowach dzieci i młodzieży rodziły się pomysły, które u rodziców powodowały palpitację serca. Młodsi czytelnicy mogą porównać ówczesne lata z ich dzisiejszym życiem, a starsi przywołać własne wspomnienia.

W tle przewija się historia miasta Grudziądza, w którym wychował się autor, Polski i świata.

http://tylkorelaks.pl/483-mlodosci-szczesliwa-9788379005369....

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zasnąłem snem sprawiedliwego, bez żadnych majaków czy bezsenności. Akcja została przełożona na jutro, więc dzisiaj jeszcze mogłem i musiałem porządnie wypocząć, aby jutro nie przysnąć i nie przegapić godziny jej rozpoczęcia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 11 V 2016 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Musiało to być straszne przeżycie. Tak straszne, że w trosce o me zdrowie psychiczne świadomość zablokowała pamięć i ani sekundy nie mogę sobie przypomnieć z tych pierwszych chwil."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 11 V 2016 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Gdyby wszystkie zamierzenia od razu się spełniały, życie chłopca byłoby całkiem, całkiem. Może nie jak wylegiwanie się na płatkach róż, ale przyjemne. Niestety, w szybkiej realizacji tych marzeń przeważnie przeszkadzali starsi. I to „przeważnie” przybrało postać rodzicielki."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 11 V 2016 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-536-9
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
11 V 2016 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają