Kup książkę [edytuj książkę]

Niezwyciężony

Atrakcyjna fabularnie powieść skonstruowana według klasycznych reguł literatury science fiction podejmuje jeden z najciekawszych pod względem filozoficznych konsekwencji wątków w twórczości Stanisława Lema — tzw. motyw kontaktu, czyli spotkania z Obcymi. Przygody załogi statku kosmicznego na planecie Regis III są pretekstem do postawienia pytań o faktyczne możliwości człowieka skazanego — w obliczu zawodności techniki — wyłącznie na własne siły, o stosunek człowieka do różnych od niego form "życia" (w tym wypadku są to miniaturowe, samodoskonalące się automaty, który w drodze ewolucji, przebiegającej na wzór ewolucji biologicznej, osiągnęły wysoki stopień przystosowania do panujących na planecie Regis III warunków), a także o odpowiedzialność moralną, wierność i międzyludzką solidarność w sytuacjach ekstremalnych.
[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"...Człowiek, pojmował to w tej chwili bez słów, jeszcze nie wzniósł się na właściwą wysokość, jeszcze nie zasłużył na tak pięknie nazwaną postawę galaktocentryczną, która wysławiana od dawna, nie na tym polega, aby szukać tylko podobnych sobie i takich tylko rozumieć, ale na tym, żeby nie wtrącać się do nie swoich, nieludzkich spraw. Zagarniać pustkę, owszem, dlaczegóż by nie, ale nie atakować tego, co istnieje, co w ciągu milionleci wytworzyło swoją własną, nie podległą nikomu ani niczemu oprócz sił promienistych i sił materialnych, równowagę trwania, czynnego, aktywnego trwania, które jest ani lepsze, ani gorsze od trwania białkowych związków, zwanych zwierzętami czy ludźmi......"
Dodał: Casimirb Dodano: 21 XI 2009 (ponad 13 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Po latach przeczytałem ponownie tę książkę. I po raz wtóry zamyśliłem się nad twórczością Lema. Jego wielkością, jego talentem, różnorodnością zainteresowań i jakże różnorodną twórczością. Z twórczości Lema przebija wielki humanizm i wiara w wielkość...
Dodano: 21 XI 2009, 19:07:22 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 1982
ISBN: 83-207-0202-X
Ocena: 5.11
Liczba głosów: 13
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: aleandra
27 VIII 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają