Kup książkę [edytuj książkę]

Jak przegrać II wojnę światową

Autor podjął się zadania opracowania zbioru 39 analitycznych artykułów. Bardzo przejrzysty układ książki z zachowaniem chronologii wydarzeń pozwala prześledzić okres od 1936 do 1945.

Wiele przegranych bitew i kampanii miało znaczenie dla przebiegu wojny, ale te, omawiane na kartach niniejszej książki miały bezpośredni wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie. Wiele złych decyzji po obu stronach, zarówno Aliantów (Amerykanów, Brytyjczyków, Rosjan), jak i państw Osi, decyzji, które spowodowały tysiące ofiar, pozostało bez śladu. Winni nie zawsze tracili stanowiska, a często, dzięki późniejszym sukcesom, pozostali w pamięci jako wybitni wodzowie.

Inspiracją do wydania tej książki jest wojskowa zasada , która głosi, że "Na wojnie zwycięzcą jest ten, kto popełnia najmniej błędów". Przykłady decyzji podejmowanych na różnych frontach, od Rosji po Normandię, od północnej Norwegii po Afrykę, Grecję i Kretę, w trakcie realizacji różnych operacji. Nie ma tu skomplikowanych map przebiegu operacji wojskowych, które nie zawsze są zrozumiałe dla przeciętnego Czytelnika. Jest natomiast wartka opowieść, pełna celnych sformułowań i wniosków. Polski czytelnik z uzasadnioną dumą znajdzie na kartach tej książki informacje o rodakach walczących pod Narvikiem, Monte Cassino, Falaise czy Arnhem.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-11-12249-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
01 VIII 2013 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają