Kup książkę [edytuj książkę]

Żeglarz jachtowy. Teoria i praktyka

Osoba odbywająca szkolenie na stopień sternika jachtowego powinna nie tylko opanować wiedzę i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne prowadzenie jachtu żaglowego w zakresie uzyskiwanych uprawnień. Ważnym elementem, o którym w swojej książce pisze Zbiegniew Klimczak jest to, aby oprócz naszej wiedzy, jaką zapewne zdobędziemy na kursie w szkole żeglarskiej i doświadczenia, jakie przyjdzie z czasem, ważne są pewne cechy charakteru. Idealnie opisał to w swojej książce o samotnym rejsie dookoła świata, podobnie określił to sir F. Chichester: „Żeglarstwo to nie sport, to charakter”. Jak o żeglarstwie wypowiada się sam autor książki „Żeglarz Jachtowy. Teoria i praktyka”, - „Żeglarstwo to jednak nie tylko stan naszej wiedzy i doświadczenia. Doświadczenie jest niepełne, jeśli nie zostanie poparte stosownymi cechami naszego charakteru. (…) O tym, czy jesteśmy żeglarzami, świadczą zarówno nasze poprawne manewry, wygląd jachtu, nasz stosunek do przyrody i środowiska, do kolegów żeglarzy, jak również przestrzeganie wszystkich pisanych i niepisanych zwyczajów żeglarskich”. Wiedza teoretyczna na sternika jachtowego jaką zdobyć możemy na kursach to tylko 20 godzin, a umiejętności praktyczne obejmują 80 godzin. Czy to wystarczy aby objąć tak obszerny temat? Ważne jest to, aby na kurs nie przyjść tylko po to, aby zdobyć upragniony „papierek”, otwierający drogę po przygody, ale aby zdobyć rzetelną wiedzę i odpowiednie ku temu umiejętności.

Przewodnik Zbigniewa Klimczaka – „Żeglarz Jachtowy. Teoria i praktyka,” to doskonała lektura dla przyszłych kursantów, ale także jest rekomendowany dla przyszłych instruktorów. „Zaoszczędzą wiele czasu, którzy, tak jak ja, musieliby poświęcać na przygotowanie się do zajęć.” – pisze sam Zbigniew Klimczak. To doskonała lektura, która dostarczy Ci cennych informacji na temat szczegółowych lub bardziej specjalistycznych tematów z dziedziny żeglarstwa. To subiektywne przemyślenia dla żeglarzy.
Zawarte w książce poszczególne sekcje tego przewodnika oferują szczegółowe instrukcje o tajnikach żeglarstwa, jakże cenne dla przyszłych żeglarzy. Książka ukazała się jako ebook i jest już dostępna w wielu księgarniach internetowych. Polecam także inną książkę Zbigniewa Klimczaka „Cyklady przez okno Apollina”, w której opisał o Grecji, a konkretnie o Cykladach, kiedy to „po tych wodach żeglują od lat setki i tysiące polskich wilków morskich”. Autor obu książek przykłada osobiście wielką wagę do rzetelnego wyszkolenia przyszłego żeglarza, ale jest także znanym w środowisku żeglarzy i Polskiego Związku Żeglarskiego przeciwnikiem przymusu w zdobywaniu patentów. Zainteresowanych odsyłam do lektur.
http://www.ebooki123.pl/zeglarz-jachtowy-teoria-i-praktyka_p...

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-6354-842-1
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
11 II 2013 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają