Kup książkę [edytuj książkę]

Żona_22

"Czasami gdy loguję się do komputera, czuję się jak hazardzista siedzący w kasynie. Ogarnia mnie uczucie ekscytacji pomieszanej ze zniecierpliwieniem, mam wrażenie, że wszystko może się zdarzyć.
Wkraczam w swój sekretny świat, bez sikającego psa, dorastających dzieci i męża, z którym po 20 latach małżeństwa mamy sobie coraz mniej do powiedzenia.

Dawno, dawno temu ja i mój mąż co wieczór przed zaśnięciem leżeliśmy w łóżku i zamiast zamieszczać posty na Facebooku, rozmawialiśmy.
Muszę przyznać, że brakuje mi tego..." - Żona_22Potrzeba bliskości jest w człowieku tak silna jak łaknienie kolejnego oddechu. Łączymy się w pary, by dzielić ze sobą radości i smutki. Pragniemy być dla siebie ważni, wspieramy się w codziennych kłopotach, wyznaczamy wspólne cele i wierzymy, że los nas połączył na dobre i złe. Z upływem lat okazuje się jednak, że nawet najbardziej namiętna miłość, gdy nie jest pielęgnowana, potrafi zmienić się w wyblakłe uczucie. Codzienne obowiązki, pośpiech, niedopowiedzenia i drobne zranienia powodują, że oddalamy się od siebie. Tęsknota za bliskością, uważnością i obecnością partnera jednak nie znika. Co więcej, w kryzysie odczuwamy ją silniej i często staramy się ją zaspokoić w niezbyt racjonalny sposób. Bywa, że jej zaspokojenie odnajdujemy w sieci.

Właśnie w takiej sytuacji znajduje się Alice Buckle – żona, mama dwojga nastolatków i entuzjastka Facebooka – bohaterka książki „Żona_22” Melanie Gideon. Kiedy Alice decyduje się wziąć udział w anonimowym internetowym badaniu nad małżeństwem w XXI wieku, nie podejrzewa, jak bardzo odmieni to jej życie. Odpowiadając na pytania z kwestionariusza (jako Żona_22), zaczyna się zastanawiać, czy wciąż kocha męża, czy warto było zrezygnować z kariery dramatopisarki, by zająć się dziećmi i domem, i czy jest szczęśliwa. Na dodatek ulega fascynacji tajemniczym Asystentem_101.

Pełne humoru e-maile i rozmowy z nim na czacie zmuszają Alice do tego, by cofnęła się pamięcią do początków swojego małżeństwa, skłaniają do refleksji, przywołują radosne, a czasem wzruszające wspomnienia. Dzięki temu Asystent_101 niepostrzeżenie staje się największym powiernikiem sekretów Alice – tajemnic, które okazują się niezwykle silnym afrodyzjakiem. Czy to początek romansu? Czy dojdzie do spotkania tych dwojga? Kim jest tajemniczy Asystent_101? Zaciekawionych odsyłamy do książki, której zakończenie z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7515-218-0
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
26 VII 2012 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają