Kup książkę [edytuj książkę]

Ida: historia ojcobójczyni

Jest to prawdziwa, mrożąca krew w żyłach historia dziewczyny, która została wychowana w nazistowskiej rodzinie. Opisuje ona życie dziecka, które było poniewierane i bite przez własnego ojca, który niejednokrotnie straszył Idę, że ją zabije, bo przynosi mu wstyd.
Książka ta została napisana z pomocą głównej bohaterki, więc jej styl odpowiada jej stanowi emocjonalnemu. Pisarze i reżyserzy szukają pomysłów na interesujący horror, thriller czy dramat, ale to właśnie życie kreśli najgorsze i najstraszliwsze scenariusze. Prawdziwe historie. Czytając tę opowieść i cały czas mając świadomość, że jest ona prawdziwa czułam się dziwnie obco. Nie mogłam uwierzyć, że gdziekolwiek mogło się wydarzyć coś TAKIEGO.
Czytając tą przejmującą historie czujemy wewnętrzny ból Idy, jej dylemat komu wierzyć- nauczycielce historii, czy własnemu ojcu, który uczy ją zupełnie innej wersji historii jest wręcz namacalny. Dziewczynka musi zwalczyć uczucie, jakie żywi do ojca, aby się mu przeciwstawić, ale to nie jest takie proste. Bohaterka robi co jej każe ojciec. Kradnie, rozwiesza swastyki, rozdaje nazistowskie ulotki, jednak w duchu wie, że to co robi nie jest dobre.
No i punkt kulminacyjny, do którego nawiązuje tytuł. Ida musi dokonać wyboru, na jednej szali jest życie jej własne, matki i sióstr, na drugiej życie ojca, który zagraża jej rodzinie. To przełom w jej życiu. Nagle jest wolna, w wieku 17 lat zebrała się w sobie i podjęła decyzję, której wielu dorosłych nie byłoby w stanie podjąć.

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Książnica 1997
Rok wydania: 1994
ISBN: 8371321813 9788371321818
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: silje
01 VI 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają