Kup książkę [edytuj książkę]

Joy Division i Ian Curtis Przejmujący z oddali

Książka opisuje całą biografię Iana Curtisa, od lat młodzieńczych w robotniczym miasteczku, eksperymentów z prochami, fascynacji muzyką rockową, przez ich małżeństwo, pracę Iana jako referenta ds. zatrudnienia osób niepełnosprawnych, formowania pierwszego zespołu, wczesnych ataków padaczki, aż do jego związku z Annik Honore, rosnącej sławy, coraz intensywniejszych ataków epilepsji, pogłębiających się stanów depresyjnych i w końcu samobójczej śmierci na dzień przed wylotem do Stanów Zjednoczonych na trasę koncertową.

Na podstawie książki, w 2007 roku powstał film fabularny pt. "Control" w reżyserii Antona Corbijna, fotografa gwiazd, twórcy teledysków "Nirvany", "Depeche Mode" i "U2". Zarówno książka jak i film odniosły sukces, przypominając młodemu pokoleniu o postaci jednego z najważniejszych i najbardziej niesamowitych muzyków rockowych XX wieku.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 19 VIII 2012, 17:38:54 (ponad 12 lat temu)
0 0
Książka napisana bardzo łatwym i przejrzystym językiem, szybko się ją czyta. Właściwie dzięki tej biografii poznałam wiele szczegółów z życia Iana i Joy Division i wiele rzeczy było dla mnie zaskoczeniem. Bardzo się cieszę, że jestem jej posiadaczką. Gorąco polecam
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 2008
ISBN: 9788324400607
Ocena: 5.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: SpecialGeek
16 V 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają