Kup książkę [edytuj książkę]

Głos serca

Debiutancka powieść Jodi Picoult po raz pierwszy w Polsce!


Jane zawsze żyła w cudzym cieniu. Od nieszczęśliwego dzieciństwa ucieka w małżeństwo z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znieść. Dopiero gdy uświadamia sobie, że również ich córka, Rebeka, jest dla Olivera mało istotna, rodzi się w niej bunt. Pewnego dnia zostawia męża z jego ukochanymi nagraniami wielorybich pieśni i razem z córką wyrusza z San Diego do swojego brata, Joleya, który mieszka w Massachusetts. Jedzie przez całą Amerykę, prowadzona jego listami, czekającymi w oznaczonych urzędach pocztowych. Każdy list otwiera szansę refleksji nad zapomnianą przeszłością i świeżego spojrzenia w przyszłość, a podróż przez kontynent niesie ze sobą wiele niespodzianek. Oliver, nawykły do tropienia humbaków w głębinach oceanów, chce odzyskać żonę i córkę. Jeśli ma tego dokonać, będzie musiał nauczyć się patrzeć na świat, a także na siebie, innymi oczami. Piękna, poetycka opowieść o miłości, jej różnych rodzajach i etapach.

Piękna, poetycka opowieść o miłości, jej różnych rodzajach i etapach. Pięcioro bohaterów książki relacjonuje tę samą historię, każdy z nich kocha jednak inaczej oraz zmaga się z innymi traumami i lękami.
Marta Mizuro „Zwierciadło”

Głos serca to opowieść o poznawaniu samego siebie – przez podróżowanie, odkrywanie charakterów najbliższych, dojrzewanie. Wzrusza, przywiązuje do bohaterów, działa jak najlepsza bajka, w której łatwo odnaleźć własną historię.

Marta Strzelecka, „Wprost”

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"(...) pewnego dnia zwyczajnie sobie uświadomiłem, że moje uczucia w stosunku do Joellen się wypaliły. Trochę jak węgiel drzewny, powiedziałem. Wiesz, najpierw są gorące od pomarańczowego żaru, a wystarczy na chwilę się odwrócić i już człowiek sam się dziwi, kiedy zdążył w ich miejscu powstać szary popiół."
Dodał: imyours Dodano: 21 III 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"Gdy widzę go stojącego w progu, nie czuję namiętności, podniecenia. Nie przypominam sobie, czy kiedykolwiek tak na niego reagowałam. Daje mi poczucie wygody, niczym para ulubionych butów."
Dodał: imyours Dodano: 21 III 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"Każdy z nas ma na całej planecie tylko jedną osobę, z którą jest naprawdę połączony."
Dodał: katie157 Dodano: 10 VI 2013 (ponad 11 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7839-150-0
Ocena: 4.64
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kasia0863
30 IV 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają