Kup książkę [edytuj książkę]

Wyrocznia

Główną bohaterką tego thrillera jest była agentka FBI, Sloane Burbank, która po traumatycznych przeżyciach odeszła ze służby w Federalnym Biurze Śledczym i obecnie pracuje jako niezależna konsultantka ds. bezpieczeństwa. Pewnego dnia dostaje telefon od rodziców swojej przyjaciółki z dzieciństwa - Penny, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach rok wcześniej. Aby móc rozwikłać zagadkę Burbank będzie musiała ściśle współpracować z odpowiedzialnym za sprawę agentem FBI Derekiem Parkerem, który w przeszłości był jej kochankiem. Żadne z nich nie jest zadowolone z faktu, że muszą razem działać, a sprawę dodatkowo komplikują niewyjaśnione konflikty z przeszłości byłych partnerów.
Dodatkowo Derek pracuje obecnie nad sprawą brutalnych morderstw prostytutek w Chinatown i nie bardzo ma czas na powrót do sprawy sprzed roku.

Śledztwo nabiera tempa, gdy okazuje się, że w podobny, zagadkowy sposób jak Penny, zaginęło więcej kobiet. Para głównych bohaterów odkrywa, że wszystkie miały jedną wspólną cechę. Śledczy odkrywają również, że za morderstwami chińskich prostytutek i zaginięciami stoi ten sam człowiek.
Nikt nie może przewidzieć kiedy i gdzie uderzy kolejny raz, ale gdy jego celem staje się Sloane, to zaczyna być jasne, że obsesja i fantazja zabójcy jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Choć „Wyrocznia” jest klasycznym thrillerem równie ważny jest wątek romansu między Sloane a Derekiem. I mimo, że koniec ich związku był bardzo burzliwy, oboje odkrywają, że wciąż czują do siebie silny pociąg seksualny.
Czy Derek zdoła ocalić Sloane? Czy byli kochankowie do siebie wrócą? Autorka trzyma czytelników w napięciu do samego końca.

Lektura książki będzie satysfakcjonująca dla wielbicieli thrillerów, a także wszystkich fanów seriali pokroju CSI. Autorka przed napisaniem książki zapoznała się z metodami działania FBI, sami agenci Biura byli jej konsultantami.

Andrea Kane zaistniała na liście New York Timesa romantycznym thrillerem „Run for Your Life”, który przetarł szlak dla hitów, których głównym bohaterem jest nowojorski detektyw Pete „Monty” Montgomery.
Jej powieści publikowane są w 16 krajach. Kane jest również autorką bestsellerowej serii romansów historycznych.
Autorka mieszka w New Jersey z rodziną, cały czas doskonali swoje umiejętności dochodzeniowe, jak prawdziwy agent specjalny FBI. W międzyczasie pisze kolejne książki.

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 VII 2013, 14:32:48 (ponad 11 lat temu)
0 0
"Wyrocznia" to powieść z ciekawym pomysłem na fabułę i ciekawymi wątkami dotyczącymi FBI oraz metod ich działania. Ale nic po za tym. Całość jest przewidywalna, aż do bólu. A szkoda, powieść miała potencjał. Nie polecam.
Oceniam książkę na: 2.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Damidos
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-62885-06-0
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: elde
17 IV 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają