Kup książkę [edytuj książkę]

Trociny

Najnowsza powieść Krzysztofa Vargi to brawurowy pamflet na współczesność. Razem z głównym bohaterem, pięćdziesięcioletnim komiwojażerem, możemy popastwić się nad wszystkim, co na co dzień doprowadza nas do szału - pasażerami PKP, smrodem na klatce schodowej, szkoleniami integracyjnymi i modną młodzieżą w kawiarniach. Piotr sączy jad nienawiści i bezlitośnie obnaża słabostki i śmieszności współczesnego Polaka. Tworzy pełnokrwiste i przeraźliwie wierne portrety toksycznych rodziców, pazernej byłej żony, żałosnych nuworyszy, miłośników kebabów i korporacyjnych wymoczków. Przeszywające spojrzenie szydercy zdziera pancerz hipokryzji, który ma osłaniać resztki godności i uchronić przed zranieniem. Wszyscy są niespełnieni, nieudolnie skrywający życiowe rozczarowania, zawistni i śmiertelnie przerażeni wizją samotności.
Jest to obraz zniekształcony, karykaturalny i nieodparcie śmieszny. Trociny to prozatorski majstersztyk - znakomita, cyniczna i błyskotliwa rozrywka na najwyższym poziomie, nie tylko dla socjopatów. Ku przestrodze...


[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"(...) ci wszyscy praktykujący ateizm katolicy, dominujące wyznanie w Polsce, z pochylonymi głowami udający, że w skupieniu szemrzą słowa modlitwy, gdy tymczasem w myślach rachują faryzejsko."
Dodał: kamilka257 Dodano: 01 VII 2013 (ponad 11 lat temu)
0 0


"(...) był za głupi nawet na technikum, choć nie zdawał sobie naturalnie sprawy z bezmiaru swojej głupoty, rozlewającej się jak Wisła na wiosnę (...)"
Dodał: kamilka257 Dodano: 01 VII 2013 (ponad 11 lat temu)
0 0


"Wszyscy jesteśmy wieśniakami, szczególnie mieszkańcy Warszawy, nie ma się co obrażać, jesteśmy narodem chłopów, którzy przetrwali, ponieważ są niezniszczalni, których ominęły wszystkie zagłady, jakie zgotowano mieszkańcom tego kraju, ponieważ naród chłopów jest jak naród karakonów, które przetrwają nawet zagładę atomową, jest genetycznie zmutowany, uodporniony na wszystko, podejrzewam, że nie imają się go nawet choroby cywilizacyjne."
Dodał: kamilka257 Dodano: 01 VII 2013 (ponad 11 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czarne
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7536-366-1
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Kasumi
15 IV 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają