Kup książkę [edytuj książkę]

Kod Władzy

Na rękach papieża w Watykanie ginie w zamachu wpływowy kardynał. By nie wywołać skandalu władze Kościoła tuszują sprawę, równocześnie jednak rozpoczynając śledztwo mające wykryć sprawców. Z misją ich znalezienia wysłany zostaje młody ksiądz. W trakcie poszukiwań trafia na Mazury, gdzie poznaje dwójkę dziennikarzy niemieckiego, wpływowego dziennika, zwabionych tajemniczymi lądowaniami nieoznakowanych samolotów na lotnisku w Szymanach. Razem wpadają na trop spisku o światowym zasięgu. Tajemnicza organizacja, której korzenie sięgają zamierzchłej przeszłości skupia najbardziej wpływowych ludzi na ziemi, starając się manipulować światową polityką.

Bohaterowie powieści, badając spisek orientują się, że szczególnie znaczenie mają obiekty położone dziś w Polsce, a będące niegdyś miejscem przerażających nazistowskich eksperymentów. Trop prowadzi jednak bezpośrednio na zamek Wewelsburg w Niemczech. Krok po kroku, fragment po fragmencie Victor Orwellsky odziera naszą rzeczywistość ze wszelkich złudzeń. Ukazuje ją nagą i zupełnie bezbronną, bo jak twierdzi, jedyną bronią jest kłamstwo. Ta rzeczywistość przeraża, ale też intryguje, gdyż po raz pierwszy w życiu mamy świadomość, że ktoś zrobił to, na co wszyscy czekaliśmy.

Książka _Kod Władzy" nie jest jedynie kolejną typową powieścią. Victor Orwellsky sprawia, że czytelnik nigdy nie wie czego może się spodziewać. Ta fascynującą powieść, w której miłość, sensacja i historia przeplatają się z kulisami współczesnej polityki, demaskując mechanizmy rządzące światem z pewnością podbije serca wielu osób, będąc niejako odwołaniem i kontynuacją tego czym autor przyciągał przez kilka miesięcy tysiące czytelników dziennie.

"Kod Władzy" demaskuje rzeczywistość początku XXI stulecia, szokując potwierdzeniem przewidywań "Roku 1984" G. Orwella. Demaskuje motywy powstania "Kodu Leonarda da Vinci" Dana Browna. Czy wywoła podobny skandal?

tekst zamieszczony za zgodą autora. Źródło: http://www.orwellsky.com/ksiazka.htm

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Na "Kod Władzy" trafiłem głownie za pośrednictwem bloga autora, na który co jakiś czas zaglądam. Podoba mi się to, że autor wydał książkę własnym sumptem, nie mamy więc kolejnej wydmuszki promowanej na siłę tylko coś autentycznego. To trochę tak jak...
Dodano: 09 XI 2011, 12:55:56 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: 2011
ISBN: -
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: vukodlak
25 X 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają