Kup książkę [edytuj książkę]

13 godzina

Biznesmen Nick Quinn i jego żona Julia, wzięta młoda prawniczka, tworzą bardzo szczęśliwe małżeństwo. Pewnego letniego wieczoru Nick słyszy odgłos wystrzału i chwilę później znajduje w garażu zmasakrowane kulą zwłoki żony. Policja natychmiast uznaje go za głównego podejrzanego, nie dając wiary jakimkolwiek wyjaśnieniom. Dowody są niezbite. Ale Nick nie popełnił morderstwa, Wiem o tym tajemniczy starszy mężczyzna, który udając adwokata zjawia się w pokoju przesłuchać. Nieznajomy wręcza Nickowi zapieczętowany list i złoty chronometr, radząc mu, aby jak najszybciej wydostał się z komisariatu i - jakkolwiek absurdalnie by to zabrzmiało - próbował ocalić Julię. Z pozostawionej w kopercie wiadomości Quinn dowiaduje się, że od tej pory będzie dwanaście razy przenosił się w czasie, za każdym razem o dwie godziny wstecz, pod jednym warunkiem: nie da sobie odebrać chronometru. W trakcie szalonej podróży do przeszłości będzie miał szansę odwrócić los, uratować żonę i odkryć tożsamość jej zabójcy. Niestety, każda podjęta w przeszłości decyzja zmienia przyszłość i prowadzi do nieprzewidzianych, nierzadko tragicznych skutków...
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Na myśl o władzy mrocznieje serce człowieka. Na myśl o bogactwie upadają wartości i wszelka moralność. Ale wszystko to blednie w obliczu miłości."
Dodał: rapmetka Dodano: 14 X 2013 (ponad 11 lat temu)
0 0


"Dreyfus odwrócił się od swojego rozmówcy plecami, wyjął coś z kieszeni i obrócił się z powrotem, wyciągając do niego obie dłonie. Jedna zaciśnięta była w pięść, na drugiej, otwartej, leżała ćwierćdolarówka. - Co pan woli? To, co jest w prawej czy w lewej ręce? Nick spojrzał na ćwierćdolarówkę i na zaciśniętą dłoń mężczyzny i szybko dotknął tej ostatniej. - Takiego wyboru dokonuje dziewięć na dziesięć osób. Wybierają to, co niewiadome. Dlaczego? Z wielu powodów. Żeby dowiedzieć się, co jest w środku. Uważając, że nieznane jest więcej warte niż znane. Ilu ludzi żyje chwilą bieżącą? Niewielu. Ilu ludzi żyje, myśląc o jutrze i nie dbając o to, co dzieje się dzisiaj? - Dreyfus otworzył zaciśniętą dłoń. Była pusta. - Mimo, że nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro."
Dodał: Miravelle Dodano: 15 VIII 2012 (ponad 12 lat temu)
0 0


"W najgorszych chwilach ludzie dają z siebie to, co najlepsze."
Dodał: Miravelle Dodano: 15 VIII 2012 (ponad 12 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7659-514-6
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
22 X 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają