Kup książkę [edytuj książkę]

Trwałem umarłem rodzę się żyję

Skryba spada z Nieba, by swym talentem opisywać Boże dzieła,

wskazywać na Jego ścieżki, ukazując to, co zakryte dla oka.

Tomik „trwałem umarłem rodzę się żyję” w większości składa się z wierszy, które wypływają z mojej osobistej relacji z Bogiem. Przeprowadziłem i prowadzę z Nim wiele rozmów, czego pokłosie jest zawarte w mojej twórczości. Ale najpełniej dialog ten wyraża się właśnie w wierszach. I nic dziwnego. Poezja jest bowiem najbardziej subtelną relacją łączącą mnie, pisarza z Bogiem, który tchnął we mnie to życie.

Mam nadzieję, że te wiersze pomogą dostrzec i zrozumieć wspaniałe dary Bożej obecności, jakie codziennie dokonują się w życiu każdego z nas – z tą myślą je wydaję.

Radosław Lemański opisuje świat na wiele sposobów. Jest autorem zarówno poradników „Cztery Pory Smaku”, „Zastosowanie Kamieni w Życiu Codziennym”, powieści metafizycznej „Wędrówka 2012”, publikacji popularno-naukowej „Czucie i Wiara. Mistyczna Koncepcja Mickiewicza”, ale również realistycznej powieści „Szczury”, reportażu „Puzzle Pana Boga”, czy satyry „A to Polska Właśnie? czyli Wesele 2012”, a także książki „Pustelnia z Widokiem na Raj”.

Lemański to uważny komentator rzeczywistości, który w swej twórczości dotyka tematów trudnych i przekłada je na język przyjemny dla czytelnika. Jego książki mają indywidualny, oryginalny styl, często okraszony specyficzną nutą ironii, poprzez którą odsłania przed czytelnikiem prawdziwe oblicze rzeczywistości i pozwala na nowo odczytać zastaną rzeczywistość.

„Pan Radosław w każdej ze swoich powieści stosuje bogatą symbolikę i metaforykę. Każde z opisywanych wydarzeń jest pretekstem go głębszej refleksji i prócz znaczenia oczywistego, ma także sens ukryty. Jego utwory można traktować jako parabole mające posłużyć do przekazania prawd moralnych.”

Jego dzieła często dotykają tego, co niemierzalne. A powyższy fragment jednej z recenzji odnosi się również do prezentowanych tu wierszy…


[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 31 III 2012, 10:21:00 (ponad 12 lat temu)
0 0
„Pan Radosław w każdej ze swoich powieści stosuje bogatą symbolikę i metaforykę. Każde z opisywanych wydarzeń jest pretekstem go głębszej refleksji i prócz znaczenia oczywistego, ma także sens ukryty. Jego utwory można traktować jako parabole mające posłużyć do przekazania prawd moralnych.”
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62468-41-6
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
16 X 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają