Kup książkę [edytuj książkę]

Marilyn

Marylin Monroe przez jakiś czas mieszkała w domu dziecka. Tam ukształtowane zostały pewne cechy charakteru, które potem wywarły decydujący wpływ na przebieg jej kariery i na życie. Były to m.in.: zamknięcie w sobie, narcyzm, skłonność do eksbicjonizmu, poczucie krzywdy, wewnętrzna pustka, uraza do świata, kompleks niższości, skłonność do konfabulacji oraz wybujała ambicja. Mimo tego nie najszczęśliwszego zestawu, Marylin została wielką gwiazdą, a jej wyjątkowemu urokowi oparło się niewielu mężczyzn. Z pewnością nie należeli do nich: legendarny baseballista Joe DiMaggio, wybitny dramaturg Arthur Miller czy prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy. Marylin Monroe poddała się wielu zabiegom aborcji. Prawdopodobnie dlatego miała problemy z donoszeniem ciąży. Nadużywała środków pobudzających i uspokajających. Przechodziła przez okresy ciężkiej depresji. Kilkakrotnie usiłowała popełnić samobójstwo.

Terapie u znanych psychoanalityków nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Mimo licznych związków, romansów i miłosnych przygód do końca życia (zginęła w tajemniczych okolicznościach, którym autor poświęca ostatni rozdział książki) pozostała osobą bardzo samotną.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-11-10184-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
29 IX 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają