Kup książkę [edytuj książkę]

Biblia złych wiadomości

Faith Zanetti, doświadczonej korespondentce wojennej, kolejna misja reporterska do Jerozolimy nie wydaje się wielkim wyzwaniem. Traktuje ją jak swego rodzaju wakacje. Pisze cyniczne, pełne ironii relacje, a noce spędza z kumplami reporterami w hotelowym barze. Pewnego dnia jednak Faith znajduje nagie ciało swojej najbliższej przyjaciółki Shiv, również reporterki, powieszonej na pasku w pokoju hotelowym. Wszczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga jej były kochanek Eden Jones, oraz stary przyjaciel, ekscentryczny fotograf Don McCaughrean. Na jaw zaczynają wychodzić coraz to nowe zaskakujące fakty, a cała trójka wpada na trop izraelsko-palestyńsko-rosyjskiej mafii handlującej porwanymi dziećmi.
[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"... i nagle zdałam sobie sprawę, czemu generał nie opanował techniki uwodzenia. Na ogół mężczyzna komunikuje dwa rodzaje informacji. Z początku mówi, na przykład: "Byłem w wojsku" albo " Biegam w Hyde Parku". Co oznacza, że jest w rewelacyjnej kondycji i pod ubraniem skrywa fantastyczną, supermęską sylwetkę. Potrafi o tym opowiadać godzinami. Potem ujawnia coś jeszcze: "Skończyłem filozofię" albo "Ćwiczę jogę" - mimo twardej powłoki, w głębi duszy jest również wrażliwy, czyli pozwoli, żebyś pierwsza miała orgazm. Generał pomija drugi etap. Kobiecie, żeby zdecydowała się upić, wrócić z facetem do domu i zdjąć przed nim ubranie, potrzebne są obydwie informacje. Pierwsza nie wystarcza (oprych). Druga, niepoparta pierwszą - to jeszcze gorzej (mięczak). Korzystając ze śliskich, pseudorycerskich gestów, generał udaje wrażliwość, ale nigdy jej nie udowadnia. Można podejrzewać, że seks z nim byłby szybki, gwałtowny i zupełnie pozbawiony satysfakcji."
Dodał: pauletto Dodano: 19 IX 2011 (ponad 13 lat temu)
0 0


"Obudziłam się z przekonaniem, że tego dnia będę góry przenosić, co jest typowe dla kaca. Zwykle czuję się wtedy tak marnie, tak niezdolna do jakiegokolwiek działania, że ostatecznie robię znacznie więcej, niż gdybym funkcjonowała normalnie. Udowadniając sobie, że nie jestem aż takim wrakiem, jak mi się wydaje."
Dodał: pauletto Dodano: 19 IX 2011 (ponad 13 lat temu)
0 0


"Im człowiek starszy, tym bardziej zdaje sobie sprawę, jak wybiórcza i kreatywna jest pamięć. Używamy jej niczym sowieccy historycy - cenzurując i kształtując wedle własnej interpretacji. Albo może jak wszyscy historycy."
Dodał: pauletto Dodano: 19 IX 2011 (ponad 13 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza SA
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7319-688-9
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: pauletto
19 IX 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają