Kup książkę [edytuj książkę]

Miastowi. Slow food i aronia losu

Kim są ci ludzie, którzy zostawili wszystko: mieszkanie w wielkim mieście, kariery, rodzinę, przyjaciół i przenieśli się z wielkomiejskiej dżungli na wieś? To ekscentrycy? Szaleńcy? Outsiderzy? Współcześni ziemianie?

Autorka, żeby poznać odpowiedź na pytanie: jak się żyje „miastowym” na wsi – żeby dotrzeć do prawdy – przemierzyła po Polsce tysiące kilometrów. Każda z tych opowieści, to historia człowieka z miasta, który poszukuje siebie i swojego miejsca na ziemi, ale to także odkrywanie piękna i uroków wiejskiego życia. Na książkę składają się rozmowy i reportaże – opowieści o ludziach, którzy zdecydowali się po wielu latach życia w wielkim mieście na życie na prawdziwej wsi. Często na odludziu. Z dala od cywilizacji. Blisko przyrody. O motywach swoich decyzji i ich konsekwencjach opowiadają na kartach książki.

Historie bohaterów wydają się być jak z bajki, ale wydarzyły się NAPRAWDĘ. W miejscach, gdzie jak mówią bohaterowie książki: jest pięknie i okrutnie. Wieś, którą wybrali dla każdego ma inny smak: życia z widokiem na góry, do których zawsze ciągnęło (Lutowiska), w poniemieckiej chałupie z turkusowym gankiem (Kapkazy) albo w wiejskim dworku, zbudowanym na cześć babci (Kuklówka). Z chmarą zwierząt uratowanych z cyrku u boku (Korabiewice), własną winnicą (Stara Wieś), kawałkiem jeziora (Zawady Oleckie), czy upieczonego przez siebie chleba z ziołami z ogródka (Grzybowo).

To książka, która inspiruje do wyborów: stylu życia i miejsca do życia, do odważnych decyzji, do zmian. Bo los sprzyja odważnym, a w realizacji tego, co wyśnione i wymarzone, jest jakaś metafizyka.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Trio
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7436-274-0
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ramidas
25 VIII 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają