Kup książkę [edytuj książkę]

Tajemnica księdza Sauniere'a

Rennes-le-Château to mała mieścina u podnóży Pirenejów. Gdy w 1885 roku przybywa tam nowy proboszcz, młody i przystojny ksiądz Bérenger Saunière, zastaje parafię w opłakanym stanie: walący się kościół i ubóstwo, zarówno materialne, jak i duchowe. Saunière rozpoczyna renowację kościoła. Podczas prac przy ołtarzu znajduje tajemnicze manuskrypty w drewnianych tubach ukrytych w wizygockim filarze. W wyniku spotkań z dziwnymi ludźmi ksiądz otrzymuje duże pieniądze na prace w kościele i wygodne życie. Saunière został wybrany przez tajemny Zakon Syjonu do poszukiwania ukrytego we wnętrzu gór Razès wielkiego skarbu. Przyjaciel Saunière’a, Żyd, bankier, posiadający niezwykłą wiedzę i zdolności ezoteryczne, przypuszcza, że to legendarny skarb Salomona… Proboszcz zostaje bogaczem, odbudowuje kościół, wznosi też inne budowle, nie zapominając przy tym o swoich parafianach. Zbyt jawnie korzysta jednak ze swej fortuny. Władze kościelne żądają wyjaśnień i wreszcie pozbawiają go probostwa. Saunière nie poddaje się woli przełożonych i pozostaje w swojej parafii, ale… wraz z wybuchem wojny w 1914 roku źródło jego bogactwa nagle wysycha. Jego przyjaciele giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszyscy o nim zapominają: i protektorzy, i wrogowie. Czy na pewno?
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nie istnieją rozwiązania kompromisowe, neutralność jest niemożliwa... Ten świat nie kocha słabych."
Dodał: diamentowalady Dodano: 25 IV 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"Ludzie bardzo często nie potrafią rozpoznać piękna w jego różnorodności. Ale wystarczy, że choć jeden krzyknie nagle: Jakie to piękne! i natychmiast wszystko się zmienia, bo nagle spada z tego piękna zasłona i wtedy ono pozostaje już na zawsze. Dzisiejszy świat jest i różnorodny, i obsceniczny, i podły."
Dodał: diamentowalady Dodano: 25 IV 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"Pochlebstwo (...) najsłabsza z monet służąca intrydze, ale też najpewniejsza."
Dodał: diamentowalady Dodano: 25 IV 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7384-665-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Polly
15 VIII 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają