Kup książkę [edytuj książkę]

Fuks na torze

Jest to kolejna powieść znanej już z polskich przekładów angielskiej współczesnej pisarki, specjalizującej się w literaturze dla młodzieży.

Akcja powieści rozgrywa się w ulubionym środowisku autorki, w Indiach, i jak zwykle przynosi sporą porcję barwnej egzotyki i równie barwnych przygód.

Tym razem bohaterem powieści Godden jest piękny koń wyścigowy Dark Invader, zakupiony przez milionera z Kalkuty. Razem z koniem przyjeżdża do Indii jego opiekun, stary, samotny dżokej, któremu Dark Invader zastępuje rodzinę i przyjaciół. Ted i Darkie, bo tak zdrobniale nazywają konia, stanowić będą odtąd nierozłączną parę, a ich sukcesy, porażki i przygody dostarczą czytelnikowi miłych przeżyć. Wszystko to rozgrywa się w egzotycznej scenerii Indii, wśród najróżniejszych ludzkich typów i środowisk - od najbiedniejszych do bardzo bogatych.

Fascynacja autorki światem koni i jej głęboka znajomość psychiki tych zwierząt, a zarazem ciepło, z jakim potrafi mówić o ludziach, którzy związali swoje życie z tą atrakcyjną dziedziną sportu, z pewnością zapewnią "Fuksowi" licznych czytelników, nie tylko wśród "koniarzy".

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 1987
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: katie157
09 VIII 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają