Kup książkę [edytuj książkę]

Żniwo gniewu

Od kresowych miasteczek i okupacji sowieckiej, przez wsie i napotkanych w lasach partyzantów, po przymusową pracę na folwarku niemieckiego arystokraty i osadnictwo na Ziemiach Odzyskanych – oto historia tułaczki dwóch sióstr, Kaszmiry i Maruszki. Te nieprawdopodobne, ale jakże typowe dla mieszkańców Kresów losy stały się osnową "Żniwa gniewu". To opowieść o kobietach wprzężonych w tryby wojny, o ich sile i woli przetrwania, o oddaniu dla drugiego człowieka i pielęgnowaniu tradycji rodzinnych. O pięknie miłości w podłych czasach, o poświęceniu, gdy nikt nie widział jego sensu, i wreszcie… o wierności.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bo człowiek nie jest tylko zły. Zawsze ma w sobie też ziarenko dobra. Bóg mądrze to przemyślał. Zasadził w człowieku dwa ziarenka: czarne i białe. Ale hoduje je sam człowiek, Bóg już mu nie podpowiada, które trzeba więcej podlewać."
Dodał: Molka Dodano: 28 VIII 2012 (ponad 11 lat temu)
+2 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 III 2014, 15:43:35 (ponad 9 lat temu)
+1 0
Poruszająca, trzymająca w napięciu powieść! Wciąga od samego początku i nie można się oderwać do samego końca. Wstrząsająca historia dwóch kobiet, o miłości, nadziei, bólu i cierpieniu. Gorąco polecam!
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788375065473
Ocena: 5
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
26 VI 2011 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają