Nowatorska, pięknie ilustrowana historia polskiej samorządności.
Nowatorska publikacja na polskim rynku wydawniczym. Publikacja przybliża Czytelnikowi, czym jest samorząd, wyjaśnia pojęcie i rodzaje podziałów terytorialnych, nakreśla współczesny podział administracyjny w Polsce – jego genezę i stan obecny. Pokazuje również, jak na przestrzeni ponad tysiąca lat zmieniał się podział terytorialny i społeczeństwo naszego kraju, jakie przemiany następowały w strukturze administracyjnej państwa, jak rodziły się i rozwijały różne formy samorządu terytorialnego.
Autorzy najwięcej rozważań poświęcili odrodzonemu po 1989 roku samorządowi terytorialnemu i jego reformie, prezentując samorząd gminny, powiatowy, wojewódzki, a także konsekwencje dla samorządów wynikające z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wzbogacono je informacjami o warunkach naturalnych, ludności, gospodarce oraz naszym udziale w strukturach międzynarodowych, które stanowią uwarunkowania i determinanty działań zarówno administracji państwowej jak i organów samorządowych. Dodatkowo książka została opatrzona szczegółowym podziałem administracyjnym wszystkich województw, a także leksykon wszystkich (903) miast w Polsce.
Świetna pozycja dla działaczy samorządowych różnych szczebli, pracowników administracji państwowej i samorządów terytorialnych, nauczycieli, studentów, uczniów, wszystkich, którym na co dzień przyda się kompendium wiedzy zawierające najważniejsze wiadomości z dziedziny historii i teraźniejszości samorządności, ale także polskiej historii, gospodarki, kultury i geografii.
Pozycja ta zdobyła honorowy patronat Związku Powiatów Polskich i Związku Miast Polskich oraz została opatrzona wstępem prof. dr hab. Huberta Izdebskiego. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: