Kup książkę [edytuj książkę]

Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?

Niezwykła, napisana w przystępny sposób książka, wyjaśniająca tajemnice najbardziej nawet absurdalnych ludzkich zachowań. Autorzy, badacz zagadnień związanych z popularnością atrakcyjnych fizycznie ludzi, Satoshi Kanazawa oraz profesor psychologii, Allan S. Miller, stawiają zaskakujące pytania i udzielają na nie niemniej zdumiewających odpowiedzi. Uświadamiają czytelnikowi, jak niewielki wpływ na to, co myśli i robi, miała kulturowa ewolucja.

Dlaczego mężczyznom podobają się bombowe blondynki? Dlaczego politycy nawiązują romanse, ryzykując tym samym swoje kariery? I dlaczego robią to tylko mężczyźni? Z czego wynika religijność kobiet? Skąd wśród terrorystów samobójców tylu wyznawców islamu? Przyczyn tych i innych zachowań autorzy poszukują jeszcze w epoce kamiennej, dowodząc, iż nasze mózgi niewiele się zmieniły od tamtych czasów. Używając narzędzi psychologii ewolucyjnej, Kanazawa i Miller przybliżają czytelnikowi środowisko i postać człowieka pierwotnego oraz pokazują, jak mało różnimy się od mieszkańców jaskiń i jak nienaturalnym środowiskiem jest dla nas świat, w którym obecnie żyjemy. Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek to zaskakująca, a niekiedy szokująca, podróż w głąb ludzkiej psychiki. Autorzy - przewodnicy, z rozbrajającą szczerością i bez owijania w bawełnę, rozprawiają się nawet z newralgicznymi zagadnieniami, zgodnie z teorią, że dla nauki nie istnieją tematy tabu.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7659-247-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
27 XII 2010 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają