Kup książkę [edytuj książkę]

Polski street art

Polski street art to pierwszy na naszym rynku wydawniczym album prezentujący najważniejszych i najciekawszych twórców tego gatunku poczynając od nielegalnych działań Krika, przez zaangażowaną społecznie i politycznie twórczość grupy 3fala i Petera Fussa, aż po powstające pod egidą państwowych muzeów i szacownych galerii sztuki realizacje Trutha, grup Twożywo i Mas-smix.

Fotografie zamieszczone w albumie są różnorodne, tak jak prezentowana twórczość. Towarzyszące im teksty przedstawiają genezę i historię street artu w Polsce, a także analizują charakterystyczne cechy rodzimej odmiany. Prezentacjom prac towarzyszą krótkie notatki nadesłane przez poszczególnych twórców, równie ciekawe, jak same zdjęcia.

Autorzy publikacji, Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, są założycielami Fundacji Sztuki Zewnętrznej, której celem jest dokumentacja i promocja obecności sztuki w przestrzeni publicznej. Są także uważnymi obserwatorami zjawisk zachodzących w tej przestrzeni. Ich poprzedni album, POLSKI OUTDOOR, poświęcony skali dewastacji krajobrazu naszego kraju przez reklamę, został nagrodzony tytułem "Najlepszej Książki Jesieni 2009" przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: CARTA BLANCA
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7705-039-2
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: horenheb
26 XII 2010 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają